Z jednym zwycięstwem w pierwszym dniu Turnieju LZS

• autor: tede, 2020-03-01 19:31

W tym roku w Turnieju Halowym Drużyn LZS gramy po raz dwunasty. Kiedyś nie zastanawialiśmy się czy wygramy jakieś spotkanie tylko jaki kolor medalu zdobędziemy. W 11 poprzednich edycjach tylko 2 razy nie byliśmy na podium (IV miejsce w 2013 i 6 miejsce przed rokiem). Poza tym wygrywaliśmy dwukrotnie (2009 i 2011), 5 razy byliśmy drudzy (2010, 2012, 2014, 2015, 2016), a w latach 2017 i 2018 zajęliśmy 3 miejsce. "Medalowe" czasy chwilo minęły, każdy ma czasami "dołek", rok temu zajęliśmy VI miejsce, w tym roku na pewno gorzej nie będzie bo w grze jest tylko 5 drużyn: my, obrońcy tytułu LZS Choroszcz, Izbiszcze, Zaczerlany i Klepacze. Dzisiaj w pierwszym dniu na początek ulegliśmy 4-7 Klepaczom (bramki: D. Siegień-2, D. Garbowski, A. Łodziński), następnie 1-4 Izbiszczom (bramka: J. Skwarko), 2-3 Zaczerlanom (bramki: C. Półkośnik, D. Garbowski) i w ostatnim meczu POKONALIŚMY LZS Choroszcz 3-1 (bramki: A. Łodziński -2, D. Garbowski)! Jest już więc lepiej niż przed rokiem, kiedy zdobyliśmy 2 punkty - wtedy remis z nami pozbawił Izbiszcze 1 miejsce, teraz miejmy nadzieję pokrzyżujemy plany LZS'owi. Za tydzień powalczymy o poprawę rezultatów.

Skład: M. Skwarko (4 mecze) - R. Zachowicz (4/0), P. Zahorenko (2/0), M. Garbowski (4/0), D. Garbowski (4/3), C. Półkośnik (4/1), D. Siegień (4/2), A. Łodziński. (3/3), S. Garbowski (2/0), J. Skwarko (4/1), M. Grzybko (2/0), M. Daniluk (1/0)

Szczegółowa relacja w rozwinięciu

Jak co roku w dniu dzisiejszym rozegraliśmy pierwszą rundę halowego turnieju LZS.

Po zeszłorocznej „wtopie” tym razem frekwencja  kadrowa dopisała, wraz nowymi nabytkami Adamem Łodzińskim, Danielem Siegieniem oraz Maciejem Grzybko (witamy w drużynie !) zapatrywaliśmy się optymistycznie na potyczki z naszymi rywalami.

KLEPACZE: Na pierwszy ogień reaktywowany zespół z Klepacz  sprawdził naszą formę. Mecz rozpoczął się ze sporym animuszem rywali  szybko stracone 3 bramki podcięły nam skrzydła. W grę wkradło się dużo błędów oraz brak tzw „ogrania” . Niemniej zespół poderwali  Daniel Siegień który zdobył kontaktową bramkę a później Adam Łodziński, pozwoliło to nam złapać kontakt z Klepaczami. Druga połówka to jednak w dalszym ciągu gra błędów naszej z naszej strony co skrupulatnie wykorzystywał rywal solidnie nas punktując zdobywając kolejne trafienia. Bramki D.Garbowskiego i D.Siegienia były jedynie trafieniami na otarcie łez.  Pierwsza porażka 4:7 stała się faktem.

IZBISZCZE: Drugi mecz z Izbiszczami to spotkanie bez większej historii, rywal wyraźnie lepszy wykorzystał umiejętnie naszą boiskową nieporadność  szybie strzelone trzy bramki ustawiły mecz, na 1:3 trafił J.Skwarko ale to wszystko na co było stać Lamabadowców w tym spotkaniu, rywal dorzucił jeszcze jedną bramkę i mecz zakończył się porażką 1:4.

ZACZERLANY: Trzeci mecz zagraliśmy z Zaczerlanami pomimo braków kadrowych w tym spotkaniu nawiązaliśmy równorzędną walkę z rywalem. Wynik spotkania otworzył C.Półkośnik , pod koniec połowy przeciwnicy wyrównali. Druga odsłona to w dalszym ciągu śmielsze ataki z naszej strony które  przełożyły się na drugie trafienie dla Lambady której  autorem bramki był D.Garbowski. Zaczerlany się  nie poddawały  wykorzystując stworzone dogodne sytuacje bramkowe  nasze braki kadrowe  potrafiły wyrównać i zadać decydujący cios przesądzający o trzeciej porażce naszego zespołu.

LZS: W ostatnim meczu przyszło  Nam  się  mierzyć z LZS Choroszcz bez wątpienia jednym z faworytów do wygrania tych rozgrywek. Zmotywowani oraz z pełną kadrą uzupełnioną M.Danilukiem przystąpiliśmy do tego spotkania. Zaczęliśmy mądrze i z animuszem jak za starych dobrych czasów. Koncentracja, zaangażowanie, wola walki sprawiła że objęliśmy prowadzenie po bardzo ładnym strzale Adama Łodzińskiego. Mądra i konsekwentna organizacja gry  pozwoliła nam kontrolować mecz pomimo śmiałych ataków LZS-u, którzy pod koniec połowy zdołali jednak wyrównać.  Stracona bramka nie podłamała naszego zespołu, na drugą  połowę wyszliśmy jeszcze bardziej „nakręceni”. Wola chęci odniesienia zwycięstwa oraz walka zaprocentowała trafieniami „Zdenka”  i "Mumina" - pozwoliło to nam odjechać na dwie bramki przewagi. Nie było jednak łatwo wykluczenie bo D.Garbowskiego (2 żółte kartki) oraz gra w osłabieniu skomplikowały  przebieg meczu. Mądra gra w obronie, poświęcenie naszego bramkarza  oraz szczęście uchroniło nasz zespół  przed utratą  kolejnych bramek na rzecz  LZS-u. Czas nieuchronnie uciekał, a wynik nie uległ już zmianie.  Pierwsze zwycięstwo stało się faktem.

Podsumowując nasze dzisiejsze występy miały one słodko – gorzki smak, mamy jednak nadzieję że za tydzień będzie lepiej i poprawimy swoją grę oraz sytuację w tabeli.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom którzy dziś  zechcieli  zagrać. Liczmy na Waszą obecność w przyszłym tygodniu.

==============================

Historia startów Lambady w Turniejach Halowy LZS:

2009: I miejsce
2010: II miejsce