03

04-2024

O jedną bramkę od półfinału

• autor: widget, 2019-04-14 16:54

Z mieszanymi odczuciami kończyliśmy dzisiejszy Turniej Otwarcia Sezonu. Nasza kadra na dzisiejszy turniej była bardzo fajna, a awans do półfinału przegraliśmy "o włos". Ale po kolei. Na początek na boisku w Konowałach rozegraliśmy dwa mecze. Najpierw ulegliśmy LZS Choroszcz 0-1 grając ostatnie 15 minut w osłabieniu z powodu czerwonej kartki Damiana Garbowskiego - w tym spotkaniu nie stworzyliśmy praktycznie żadnej sytuacji więc przegraliśmy zasłużenie. W drugim spotkaniu zremisowaliśmy z YellowCity 1-1, objęliśmy prowadzenie w pierwszej połowie po samobójczym trafieniu rywali, następnie mieliśmy kilka znakomitych sytuacji do podwyższenia prowadzenia ale ich nie wykorzystaliśmy - za to YellowCity na 4 minuty przed końcem doprowadziło do remisu. Po tych meczach pojechaliśmy do Zaczerlan gdzie zmierzyliśmy się z gospodarzami. Szybka kalkulacja powiedziała nam, że do awansu do półfinału potrzeba nam dwubramkowego zwycięstwa. I tak tez było: po pierwszej połowie prowadziliśmy 2-0 po bramkach Cezarego Półkośnika i Macieja Wasilewskiego. Niestety drugą połowę rozpoczęliśmy od straty bramki po rzucie karnym i nie udało się strzelić tej jednej decydującej bramki, choć mieliśmy ku temu okazji - m.in. strzał głową Piotra Zagórskiego w doliczonym czasie gry trafił w słupek. Gdyby o układzie tabeli decydowały bezpośrednie mecze to gralibyśmy w półfinale, niestety przy bilansie bramkowym byliśmy słabsi od Zaczerlan - my mieliśmy 3-3, a oni 4-4. Szczególnie szkoda meczy z YelloCity, który powinniśmy wygrać i awans do półfinału byłby bezproblemowy. Niemniej cały nasz dzisiejszy występ można odnotować w kategoriach pozytywnych. Dzisiaj zagrali z nami nowi zawodnicy: Mariusz Daniluk, Mateusz Garbowski i Paweł Buła (powrót po 8 latach) - witamy w drużynie! W finale LZS Choroszcz po rzutach karnych pokonał Izbiszcze, a w meczu o trzecie miejsce Zaczerlany wygrały z Piorunem Pańki.

Skład: M. Samojłowicz (3 mecze), K. Kopiczko (1m) - M. Daniuluk (3m), R. Zachowicz (3m), D. Kopczewski (2m), J. Siemieniuk (3m), T. Grynasz (3m) - D. Garbowski (2m), C. Półkośnik (3m), R. Lenczewski (3m), M. Wasilewski (3m), P. Zagórski (3m), M. Garbowski (3m), S.Wasiluk (1m), J. Skwarko (2m) - A. Domaradzki (2m), P. Buła (3m), D. Kłosek (3m)