09-2019

Porażka z Radarem i wygrana w derbach z LZS!

• autor: widget, 2016-07-04 10:08

Intensywną niedzielę mieliśmy w wykonaniu Lambadowców - w 3 godziny rozegraliśmy 2 spotkania. Najpierw w ostatniej kolejce Białostockiej Ligi Sportu przed wakacjami zmierzyliśmy się z Radarem Krynice. Zaczęło się bardzo ładnie bowiem już w 5 minucie prowadzenie nam dał Zbyszek Dziejma, jednak jeszcze przed przerwą rywale doprowadzili do remisu, a po zmianie stron zdobyli jeszcze dwa gole ostatecznie wygrywając z nami 3-1. Szkoda porażki bowiem mieliśmy przewagę i sporo niewykorzystanych sytuacji, a gole straciliśmy po błędach indywidualnych zawodników - cieszy jednak powrót do gry Adama Grabowskiego, który ponad rok "odpoczywał" z powodu kontuzji kolana.

Skład: K. Kopiczko - R. Lenczewski (k), P. Skomin, S. Wasiluk, Z. Dziejma (1 br.), J. Skwarko, A. Grabowski (ż.k.), M. Skwarko

Bezpośrednio po meczu BLS pojechaliśmy do Choroszczy na pojedynek derbowy z LZS'em. Początek to była przewaga rywala jednak gra się szybko wyrównała i pierwsze pół godziny było bez bramek. Wtedy, w 28 minucie straciliśmy bramkę po wrzutce i strzale głową. W pierwszej połowie nic więcej się nie zdarzyło i na drugą część gry wyszliśmy z nastawieniem odrabiania straty. Niestety szybko, w 48 minucie straciliśmy drugą bramkę po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką Adriana Domaradzkiego. Na szczęście w 57 minucie strzałem z dystansu (ok. 20 metrów) kontaktową bramkę dał Tomasz Grynasz i mieliśmy jeszcze nadzieję na korzystny wynik. LZS jednak szybko podwyższył prowadzenie: powróciły koszmary przy obronie dośrodkowań z rzutów rożnych - z LZS'em często tracimy takie bramki. Jednak na tą bramkę zareagowaliśmy błyskawicznie, minutę później było już 2-3 po golu Dawida Kłoska. Do remisu doprowadził Rafał Lenczewski z rzutu karnego, zawodnik rywali znakomitą paradą zastąpił bramkarza broniąc nasz strzał. Zdziwiła nas tylko żółta kartka za to zagrania, ale podobno tak jest w myśl najnowszych przepisów. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył w 82 minucie meczu Adrian Domaradzki i udało się utrzymać ten wynik - duża też w tym zasługa rywali, którzy obejrzeli 2 czerwone kartki. W ostatniej minucie meczu także Sławomir Wasiluk obejrzał drugą żółtą kartkę w meczu i my także kończyliśmy mecz w osłabieniu.

Skład: K. Kopiczko - J. Siemieniuk, P. Skomin, P. Zagórski, T. Grynasz (1 br.), J. Skwarko, M. Skwarko - S. Wasiluk (2xż.k, cz.k.), R. Lenczewski (k) (1 br.), C. Półkośnik, D. Garbowski (ż.k. 1 as), W. Popławski, K. Mysliwiec - A. Domaradzki (1 br.), D. Kłosek (1 br, 1 as)

Lambada ChoroszczIzbiszcze
Lambada Choroszcz   Izbiszcze