24

01-2019

Wygrywamy z Rajkomem!

• autor: widget, 2016-05-22 16:39

Dzisiejszy mecz z Rajkomem rozpoczęliśmy w 11-stu bez żadnego zawodnika rezerwowego. Złożyło się na to kilka kotuzji i najprawdopodobniej komunijna niedziela. Początek meczu mieliśmy znakomity: już w 3 minucie prowadzenie dał Adrian Domaradzki, a na 2-0 w 10 minucie podwyższył grający dzisiaj w ataku Jacek Skwarko. Potem mieliśmy dwie zmarnowane stuprocentowe okazje, ale na szczęście w trzeciej z nich Jacek trafił po raz drugi i prowadziliśmy 3-0. Przed przerwą po rajdzie lewym skrzydłem bramkę zdobył Rajkom i wynikiem 3-1 zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron musieliśmy radzić sobie w 10-ciu bo Jakub Siemieniuk musiał już jechać. Pierwsze 15 minut II połowy to były ataki Rajkomu, na szczęście nie wykorzystane. Ale potem przyszły 3 "bombowe" minuty: w 65 minucie podwyższyliśmy prowadzenie po drugiej bramce w meczu "Adzkiego", następnie Piotr Skomin niefortunnie podczas wślizgu zagrał piłkę ręką w polu karnym, a jedenastkę zamienił na bramkę Rajkom. Gdy wznawialiśmy grę od środka wysuniętego bramkarza Rajkomu zauważył Cezary Półkośnik, który huknął z połowy boiska i wygrywaliśmy 5-2. Niestety później straciliśmy kolejnego zawodnika: dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwona Adriana Domaradzkiego i przez ostatnie 15 minut meczu musieliśmy grać w dziewięciu. Na szczęście umiejętna gra w obronie nie pozwoliła na utratę bramki, co więcej po rajdzie przez całą połowę sytuację sam na sam wykorzystał Sławomir Wasiluk i ostatecznie wygraliśmy 6-2. Zwycięstwo pozwoliło przesunąć się nam na 3 miejsce w tabeli: mamy 6 punktów razem z Pańkami i LZS'em Choroszcz, ale najlepszy spośród tych drużyn bilans bramkowy - a to na tym etapie rozgrywek decyduje o kolejności w tabeli. Za tydzień w kolejnym meczu zagramy z Siekierkami.

Skład: M. Samojłowicz - J. Siemieniuk, T. Grynasz, P. Skomin (ż.k.), M. Skwarko - S. Wasiluk (1 br.), C. Półkośnik (1 br. 2 as), R. Lenczewski, M. Kamieński (k) - A. Domaradzki (2 br, 1 as, 2 ż.k., cz.k.), J. Skwarko (2 br.)