Liga Gminna

11:30 Lambada vs Zaczerlany

Stadion Miejski w Choroszczy

05-2019

Zajmujemy 2 miejsce w Turnieju Otwarcia Sezonu!

• autor: widget, 2016-04-11 07:08

Mimo, że po raz trzeci w naszej historii Turnieju Otwarcia Sezonu stanęliśmy na podium to pozostał mały niedosyt - ale po kolei. Na początku na boisku w Kruszewie zmierzyliśmy się w grupie B z Barszczewem - to spotkanie wygraliśmy bez problemów 6-0 (gole Dawid Kłosek - 4, Tomasz Grynasz, Adrian Domaradzki), a następnie w meczu o 1 miejsce w grupie zagraliśmy z Zaczerlanami. Po 40 minutach był remis 2-2 (A, Domaradzki, T. Grynasz) i o awansie z 1 miejsca w grupie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Zaczerlan. Fazę pucharową rozpoczęliśmy od meczu 1/4 finału z Żółtkami: tutaj także na spokojnie wygraliśmy 3-0 (Maciej Wasilewski, Rafał Zachwicz, Sławomir Wasiluk) i w półfinale zmierzyliśmy się z Izbiszczami. Jak się okazało po kontuzji w meczu z Żółtkami gry nie mógł kontynuować nasz bramkarz Marcin Samojłowicz i między słupkami zastąpił go Karol Kopiczko. Rozpoczęliśmy pięknie bo już w 1 minucie wyszliśmy na prowadzenie po golu Dawida Kłoska. Pod koniec pierwszej połowy szybkie dwie wątpliwe żółte karki złapał Dawid i do końca meczu musieliśmy grać w osłabieniu. Drugą część gry także, mimo osłabienia zaczęliśmy piorunująco. Minutę po wznowieniu gry na 2-0 podwyższył A. Domaradzki i do końca meczu pozostało nam bronić korzystnego rezultatu. Izbiszczom udało się wbić tylko jedną bramkę co oznaczało, że po raz drugi w historii zagramy w finale i to na tym samym boisku co w 2012 roku kiedy zwyciężaliśmy. W meczu finałowym zmierzyliśmy się z lokalnym rywalem: LZS'em Choroszcz. Długo był bezbramkowy remis, dopiero w ostatniej akcji pierwszej połowy po rzucie rożnym i główce straciliśmy bramkę i sędzia nie wznowił już meczu. Po zmianie stron staraliśmy się atakować, jednak wyraźnie dawało o sobie znać zmęczenie po całodniowych zmaganiach i wyczerpującym meczu z Izbiszczami. W 39 minucie straciliśmy drugą bramkę (znów po główce, tym razem z akcji) ale minutę później nadzieję na remis i rzuty karne dał nasz kapitan Rafał Zachowicz, który strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego. Zabrakło już czasu na wyrównanie i pozostał mały niedosyt bowiem LZS był jak najbardziej w naszym zasięgu. Dzięki wszystkim zawodnikom z walkę: we wczorajszych meczach zagrało łącznie 21 zawodników co jest bardzo pozytywne! Witamy w drużynie także nowego zawodnika Daniela Garbowskiego, który zadebiutował w naszych barwach w meczu finałowym! Będzie on występował z numerem 26. Kontuzjowanym zawodnikom: Marcinowi Samojłowiczowi i Damianowi Garbowskiemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! ZDJĘCIA.

Kadra: M. Samojłowicz, K. Kopiczko, T. Grynasz, M. Skwarko, S. Wasiluk, R. Zachowicz, P. Zahorenko, C. Półkośnik, D. Kłosek, P. Skomin, J. Skwarko, A. Domaradzki, R. Lenczewski, M. Wasilewski, K. Myśliwiec, J. Siemieniuk, W. Popławski, P. Wasiluk, Daniel Garbowski, Damian Garbowski, K. Chudziński

Wyniki i składy w rozwinięciu

Mecze grupowe:
Lambada - Barszczewo 6-0
Lambada - Zaczerlany 2-2

Lambada - Żółtki 3-0

Lambada - Izbiszcze 2-1

FINAŁ
Lambada - LZS Choroszcz 1-2

Lambada ChoroszczZaczerlany
Lambada Choroszcz   Zaczerlany
2019-05-26, 11:30:00

Liga Gminna - 3 kolejka. Stadion Miejski w Choroszczy.

Statystyki przedmeczowe »

Lambada ChoroszczYellowCity
Lambada Choroszcz 4:0 YellowCity
2019-05-12, 11:00:00
Liga Gminna - 1 kolejka. Stadion Miejski w Choroszczy.

1. LZS Choroszcz 6 bz
2. Lambada Choroszcz 3 bz