04

04-2024

Rajkom rozbity!

• autor: widget, 2015-09-13 19:42

Rano ładnie rozpoczęliśmy niedzielę wygraną w Białostockiej Lidze Sportu, a zakończyliśmy jeszcze piękniej ligowym meczem z Rajkomem. Strzelanie rozpoczęliśmy w 9 minucie kiedy to Piotr Wasiluk wyprowadził Lambadowców na prowadzenie, na drugą bramkę czekaliśmy tylko 4 minuty. Akcja była z cyklu "do 3 razy sztuka". Najpierw piłka po strzale Piotra Wasiluka trafiła w słupek, dobitka Damiana Garbowskiego w poprzeczkę, a za trzecim razem "główka" Tomasza Grynasza znalazła drogę do siatki. Przed przerwą, na 3-0 gola do szatni w ostatniej minucie zdobył Piotr Wasiluk. W drugiej był strzelania ciąg dalszy, w 59 minucie faulowany w polu karnym był Damian Garbowski, a karnego na bramkę zamienił Rafał Lenczewski, 5 minut później gola po dośrodkowaniu Sławomira Wasiluka zdobył nasz kapitan Rafał Zachowicz. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 5-0 Rajkom w 87 minucie zaliczył honorowe trafienie, a w 89 minucie zdobył drugą bramkę. Ostatecznie zwyciężyliśmy 5-2 co przy porażce Izbiszcz z Łyskami daje nam chwilowy fotel lidera. Mamy 2 punkty przewagi nad Izbiszczami, ale należy pamiętać, że "zieloni" mają jeden mecz rozegrany mniej. Pozostałe drużyny: Żółtki, Łyski i LZS depczą nam po piętach - końcówka ligi będzie więc niezwykle ciekawa! Za tydzień w Lidze Gminnej mamy pauzę - do gry wrócimy 27 września kiedy to zagramy z LZS'em Choroszcz.

Skład: M. Samojłowicz - M. Kamieński, R. Zachowicz (k) (1 br.), P. Skomin, J. Skwarko - T. Grynasz (1 br.), C. Półkośnik, R. Lenczewski (1 br.) ('65 M. Skwarko), S. Wasiluk (1 as.) - D. Garbowski (3 as.), P. Wasiluk (2 br.)