34 urodziny obchodzi Łukasz Adamski

34 urodziny obchodzi Karol Biernacki

Mamy III rundę!

• autor: widget, 2015-08-27 06:41

W środowe popołudnie zawodnicy Lambada dokonali historycznego dla naszej drużyny awansu do III rundy Pucharu Polski. Do Choroszczy przyjechała Korona Dobrzyniewo Duże występująca w "Lidze Okręgowej". Mecz rozpoczął się dla nas fatalnie, w pierwszej akcji przeprowadzonej przez drużynę gości straciliśmy bramkę, a także jednego zawodnika. Dla Cezarego Półkośnika odnowiła się kontuzja z meczu z Izbiszczami, więc musiał opuścić boisko - zastąpił go Piotr Zagórski. Cezar życzymy powrotu do zdrowia! Bramka stracona w 1 minucie meczu na szczęście nie zdeprymowała naszych zawodników, walczyli dzielnie mimo, że to goście mieli przewagę. W tej części gry zmarnowaliśmy dwie dogodne sytuacje bramkowe, a ataki Korony kończyły się na bardzo dobrze dysponowanym naszym bloku defensywnym. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkową stratą, ale po zmianie stron bardzo szybko doprowadziliśmy do remisu. W 47 minucie po wymianie podań pomiędzy Dawidem Kłoskiem i Sławomirem Wasilukiem na strzał z ok. 35 metrów zdecydował ten drugi i na nasze szczęście piłka wpadła "za kołnierz" bramkarza Korony. Mieliśmy remis i całą drugą połowę na zmianę rezultatu. Żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki, potrzebna więc była dogrywka - ta również nie przyniosła rozstrzygnięcia chociaż to rywale mieli dużą przewagę. Z naszej strony była to "obrona częstochowy" i chęć dotrzymania do rzutów karnych. Tak też się stało. Serię jedenastek rozpoczęła Korona zdobywając bramkę chociaż Marcin Samojłowicz bardzo dobrze wyczuł intencje strzelca. U nas strzelanie rozpoczął Piotr Skomin, który posłał piłkę ponad bramką. Na szczęście potem było już dużo lepiej. Swoje próby wykorzystali kolejno Maciej Wasilewski, Mateusz Jaworowski, Mateusz Kamieński i Sławomir Wasiluk. Korona pomyliła się w karnych numer 2 i 3 (jeden strzał nad bramką, drugi obroniony przez "Cinola") i strzelając w próbach numer 4 i 5. Ostatecznie zwyciężyliśmy 4-3! W tym miejscu podziękowania wszystkim zawodnikom, którzy zostawili wiele zdrowia na boisku! W III rundzie, która zostanie rozegrana 16 września czekają już zespoły 4-ligowe. Mecz zostanie rozegrany oczywiście w Choroszczy w granicach godziny 16-16.30. Prosimy więc zawodników o branie urlopów na ten dzień aby nasza kadra była jak najmocniejsza! Zdjęcia, film z rzutów karnych.

Skład: M. Samojłowicz - M. Kamieński, M. Gałczyk, R. Zachowicz (k) ('87 K. Chudziński), J. Skwarko ('80 P. Skomin) - S. Wasiluk (1 br. ż.k.), R. Lenczewski, C. Półkośnik ('3 P. Zagórski), M. Wasilewski, D. Kłosek (1 as.)- K. Wasiluk ('46 M. Jaworowski)

Beach Soccer - Wakacje 2009