28

08-2019

Piękna niedziela: wygrane w Lidze Gminnej i BLS

• autor: widget, 2015-06-14 19:10

To była trzecia niedziela w której w jeden dzień rozegraliśmy dwa spotkania: w Lidzie Gminnej i BLS. W dwóch poprzednich niedzielach w których graliśmy mecze wszystkie cztery spotkania zremisowaliśmy. Tym razem było inaczej. Najpierw o godz. 15 zagraliśmy z Narwią Żółtki - wygraliśmy 4-2 i utrzymaliśmy prowadzenie w Lidze Gminnej (bramki zdobyli: Sławomir Wasiluk -2, Rafał Lenczewski i Cezary Półkośnik). Bezpośrednio po tym meczu pojechaliśmy do Białegostoku gdzie zagraliśmy w "Lidze Szóstek" BLS z Genticusem Białystok i wygraliśmy to spotkanie 7-3 (gole strzelili: Piotr Wasiluk -5, Rafał Lenczewski i Adrian Domaradzki). Wynik ten dał utrzymanie pozycji wicelidera 5 ligi.

Szczegółowe opisy meczów w rozwinięciu newsa.

Liga Gminna: W dzisiejszym meczu 6 kolejki zagraliśmy na trudnym terenie w Żółtkach. Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że dzisiaj zagraliśmy w mocno okrojonym składzie. Na pierwszy gwizdek sędziego mieliśmy tylko jednego rezerwowego, dopiero w trakcie trwania pierwszej połowy dojechało jeszcze trzech zawodników i ostatecznie zagraliśmy w "15-stu". Niewątpliwie najlepszym zawodnikiem dzisiejszego meczu był Sławomir Wasiluk, który brał udział we wszystkich akcjach bramkowych. Najpierw w pierwszej połowie dał dwubramkowe prowadzenie - 18 i 30 minuta (asysty Marcina Samojłowicza z "piątki" i Rafała Lenczewskiego), a następnie asystował kolegom w drugiej części gry - ale zanim to nastąpiło to Żółtki zdobyły dwa gole (51 i 70 min.) i doprowadziły do remisu. Było trochę nerwówki, ale na szczęście w ostatnich 20 minutach meczu udało się przechylić szalę zwycięstwa na Lambadową stronę. Na 3-2 strzelił Rafał Lenczewski w 78 minucie (asysta Sławiego z rzutu wolnego), a w 90 minucie Sławek zaliczył asystę przy golu Cezarego Półkośnika. Zwycięstwo pozwoliło utrzymać pozycję lidera, a już za tydzień bardzo ważne spotkanie z LZS'em Choroszcz.

Skład: M. Samojłowicz (1 as.) - M. Kamieński (k), P. Zahorenko, P. Skomin, R. Zachowicz, K. Kopiczko, J. Siemieniuk, K. Myśliwiec, K. Chudziński, C. Półkośnik (1 br.), R. Lenczewski (1 br, 1 as), M. Wasilewski, S. Wasiluk (2 br, 2 as) - A. Domaradzki, K. Wasiluk

BLS: Zmęczeni graniem w upale w meczu z Żółtkami pojechaliśmy bezpośrednio do Białegostoku na mecz pierwszej kolejki rundy rewanżowej "Ligi Szóstek". Zagraliśmy z "Genticusem Białystok", który tracił do nas tylko dwa oczka. Dobrze, że na ten mecz dojechał Piotr Wasiluk, który nie grał z Żółtkami. Już w pierwszej połowie ustawiliśmy sobie mecz prowadząc 4-1. Strzelali Piotr Wasiluk -2, Adrian Domaradzki i Rafał Lenczewski. Genticus zdobył pierwsze trawienie dopiero przy stanie 4-0. W drugiej połowie my zdobyliśmy 3 bramki, a drużyna z Białegostoku odpowiedziała dwoma golami. Przebieg był następujący: 4-2, 5-2 P. Wasiluk, 5-3, 6-3 i 7-3 P. Wasiluk. Także utrzymujemy pozycję wicelidera, a Piotr Wasiluk zdobywając dzisiaj 5 bramek powrócił na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców - łącznie ma na koncie 12 trafień. W przyszły weekend zmierzymy się z Czarną Białystok, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Skład: M. Samojłowicz - J. Siemieniuk, S. Wasiluk, R. Lenczewski (1 br, ż.k.), A. Domaradzki (1 br.), P. Wasiluk (5 br.), K. Chudziński (ż.k.), P. Skomin, K. Kopiczko, M. Kamieński, A. Grabowski