11-2018

37 urodziny obchodzi Kamil Pyczot

BLS i Liga Gminna na remis

• autor: roan/widget, 2015-05-31 20:59

Kolejna niedziela gdzie zagraliśmy dwa mecze: w BLS i Lidze Gminnej i po raz drugi notujemy dwa remisy. Najpierw rano w Białostockiej Lidze Sportu zremisowaliśmy 5-5 z FC Białostoczkiem 5-5, a następnie wieczorem w Lidze Gminnej z Klepaczami 2-2. W tym roku na świeżym powietrzu nie przegraliśmy jeszcze meczu (Turniej Otwarcia Sezonu, Liga Szóstek BLS, Liga Gminna) - notujemy zwycięstwa i sporo remisów.  W BLS odrobiliśmy punkt do wicelidera Fan Futbol i w dalszym ciągu tracimy 4 oczka do lidera FC Białostoczek. W Lidze Gminnej straciliśmy natomiast prowadzenie na rzecz Narwi Żółtki - rywale po 4 kolejkach mają 9 punktów (trzy zwycięstwa i porażka), ale na szczęście rywale także zgubili punkty Izbiszcze zremisowały z Łyskami, a Zaczerlany z LZS'em Choroszcz. Niby dobrze, ale nie jest też "różowo".

Szczegółowe opisy meczów w rozwinięciu newsa.

BLS: W niedzielne przedpołudnie Lambada rozegrała kolejne spotkanie w ramach szóstej kolejki "Ligi Szóstek" BLS, a naszym rywalem był niepokonany jak dotąd FC Białostoczek. Rywale zajmowali pozycję lidera przed tą kolejką i byli faworytem spotkania. Mecz rozpoczął się pomyśli białostoczan, bo już 7 i 9 minucie spotkania zadali Lambadzie dwa szybie ciosy, z których szybko musieliśmy się podnieść, aby nie ponieść dotkliwej porażki. Lambadowcy mieli co prawda optyczną przewagę, ale nic z niej nie wynikało, dopiero tuż przed końcem połowy Piotr Skomin (14 min) zdobył kontaktową bramkę, która pozwoliła nam uwierzyć, że ten mecz nie jest jeszcze przegrany. Druga odsłona to festiwal strzelecki obydwu zespołów. Lambadowcy na drugą połowę spotkania wyszli bardziej zdeterminowani, czego efektem były dwie szybko strzelone bramki przez braci Sławomira i Piotra Wasiluk. (18 i 22 min). Po raz pierwszy wyszliśmy na prowadzenie jednak radość nie trwała zbyt długo gdyż momentalnie gospodarze tego meczu doprowadzili do wyrównania. Gra wykonaniu obydwu zespołów wyglądała, na taką, że nikt nie chciał zadowolić się remisem, każda z drużyn dążyła do tego, aby wygrać spotkanie. Lambadowicze byli bliżsi zrealizowania tego celu, ponieważ na prowadzenie wyprowadził nas Adam Grabowski (35 min), a chwilę później na 5:3 podwyższył ponownie Piotr Wasiluk (36 min). Zwycięstwo nad liderem było na wyciągnięcie ręki, jednak ciężar tej potyczki za bardzo nad nami ciążył. Rywale w samej końcówce spotkania doszli do słowa przeprowadzając zmasowane ataki na naszą bramkę. Błędy w obronie oraz bramkarza pozwoliły rywalom strzelić dwie bramki i doprowadzić do remisu w przeciągu dwóch minut. Nasz zespół próbował jeszcze nawiązać walkę, ale było zbyt mało czasu by odwrócić losy tego spotkania. Można odczuć nie dosyt po tym meczu gdyż 3 punkty były na wyciągnięcie ręki. Nie ma jednak co się załamywać tylko walczyć dalej.

Skład: M. Samojłowicz, P. Skomin (1 br.), M. Kamieński, R. Zachowicz (k), R. Lenczewski, J. Skwarko, A. Grabowski (1 br.), S. Wasiluk (1 br.), P. Wasiluk (2 br.), K. Myśliwiec

Liga Gminna: Wieczorem z kolei zagraliśmy z Klepaczami z którymi nie wygraliśmy w dwóch minionych sezonach ligowych. Tym razem także nie było zwycięstwa, chociaż mecz zaczęliśmy znakomicie. W 2 minucie po zagraniu Krzysztofa Wasiluka prawym skrzydłem popędził Dawid Kłosek i wyprowadził Lambadowców na prowadzenie mocnym strzałem z ostrego konta. Prowadzenie utrzymaliśmy przez 16 minut gdyż rywale wyrównali w 18 minucie i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej części gry, w 59 minucie po sytuacji sam na sam Klepacze objęły prowadzenie - na szczęście 4 minuty później za sprawą pięknego strzału z dystansu Macieja Wasilewskiego (as. Piotr Wasiluk) doprowadziliśmy do remisu. To było debiutanckie trafienie Maćka w naszych barwach - gratulujemy i życzymy kolejnych goli! Później jeszcze był słupek po rzucie rożnym wykonywanym przez Damiana Garbowskiego, a także Klepacze zmarnowały doskonałą sytuację do strzelenia gola. W końcówce meczu Piotr Wasiluk otrzymał drugą żółtą kartę i musiał opuścić boisku, podobna sytuacja wydarzyła się w drużynie gospodarzy i obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Na koniec trochę refleksji: Panowie! musimy zacząć bardziej szanować siebie i przeciwników - komentarze i dyskusje są zbędne i nie wpływają pozytywnie na grę i wynik! Trzeba to poprawić, a będzie dobrze! Gra ma sprawiać przede wszystkim przyjemność! Jeśli chodzi o ligową tabelę to straciliśmy lidera, mamy 8 punktów i o jedno oczko wyprzedzają nas Żółtki.

Skład: M. Samojłowicz (ż.k.) - W. Popławski, M. Kamieński, J. Siemieniuk, R. Zachowicz (k), P. Skomin, A. Grabowski, K. Kopiczko, M. Skwarko, J. Skwarko, C. Półkośnik, R. Lenczewski (ż.k.), M. Wasilewski (1 br.), D. Kłosek (1 br. ż.k.), S. Wasiluk, K. Chudziński, K. Myśliwiec, D. Garbowski - P. Wasiluk (1 as. 2xż.k. cz.k.), K. Wasiluk (1 as.)