Dalej w grze o 4 miejsce - wygrana z Zaczerlanami

• autor: widget, 2014-10-05 14:46

W dalszym ciągu pozostajemy w grze o 4 miejsce. Stało się tak dzięki wygranej w wyjazdowym meczu z Zaczerlanami. W dzisiejszym meczu musieliśmy radzić bez pauzującego za czerwoną kartkę Piotra Zahorenko, jednak znakomicie go zastąpił duet środkowych obrońców Rafał Zachowicz i Tomasz Grynasz. W pierwszej połowie mimo kilku sytuacji bramkowych udało się strzelić jedną bramkę. Jak zawodzi skuteczność u napastników to na posterunku jest Cezary Półkośnik, który w 16 minucie wyprowadził Lambadowców na prowadzenie. Po odegraniu Krzysztofa Wasiluka huknął z woleja z około 20 metrów i bramkarz gospodarzy musiał wyciągać piłkę z siatki. Prowadzenie dowieźliśmy do przerwy. Kluczem do osiągnięcia sukcesu w dzisiejszym meczu było wyeliminowanie z gry najlepszego ich strzelca Tobiasza Półkośnika. Sztuka ta udała się znakomicie, z gry ten zawodnik bramki nie zdobył. Jednak doprowadził do wyrównania tuż po rozpoczęciu drugiej połowy strzelając bezpośrednio z rzutu wolnego. Rezultat remisowy trwał przez 12 minut - wtedy szybka wymiana piłek doprowadziła do sytuacji sam na sam w której znalazł się Adrian Domaradzki. Nie zmarnował jej i wyszliśmy ponownie na prowadzenie (as. Krzysztof Wasiluk). Po tej bramce Lambadowcy zrobili "kołyskę" dla Piotra Zagórskiego, dla którego przed tygodniem urodził się syn! Wynik 2-1 utrzymywał się do jednej z ostatnich akcji. W 90 minucie mający na koncie 2 asysty Wasyl sam zdobył bramkę. Sytuacja niemal identyczna jak przy poprzedniej bramce - tym razem asystował Wojciech Popławski. Wygrana stawia nas przed ostatnią kolejką w bardzo dobrej sytuacji. Los 4 miejsca jest tylko i wyłącznie w naszych rękach - wystarczy przynajmniej zremisować w kończącym ligę spotkaniu z Barszczewem. Po dzisiejszych meczach poznaliśmy już mistrza tegorocznych rozgrywek ligowych - na kolejkę przed końcem tytuł zapewniły sobie Izbiszcze. Gratulujemy!

Skład: M. Samojłowicz, R. Sieńko - M. Kamieński, K. Kopiczko, P. Skomin, R. Zachowicz (k), T. Grynasz, M. Skwarko (ż.k.), R. Lenczewski - W. Popławski, C. Półkośnik (1 br.), S. Wasiluk, J. Skwarko, M. Trochimowicz - A. Domaradzki (1 br.), P. Wasiluk, K. Wasiluk (1 br, 2 as.), K. Wróbel

Lambada ChoroszczIzbiszcze
Lambada Choroszcz   Izbiszcze