28

07-2019

O podium powalczymy za rok

• autor: widget, 2014-09-28 17:50

Niestety myśli o podium będziemy musieli odłożyć do przyszłego sezonu. Po słabej grze ulegliśmy w derbowym pojedynku LZS'owi Choroszcz 1-4. Mecz rozpoczęliśmy od bardzo mocnego falstartu, bo już w swojej pierwszej akcji rywale strzelili bramkę dającą im prowadzenie. Udało się odpowiedzieć dosyć szybko. W 12 minucie po zagraniu ręką w polu karnym zawodnika LZS'u sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Zahorenko - remis 1-1 utrzymał się do przerwy chociaż mieliśmy jedną znakomitą sytuację do objęcia prowadzenia - poprzeczka i niecelna dobitka. W drugiej połowie musieliśmy radzić bez Krzysztofa Wasiluka i Rafała Zachowicza, którzy musieli opuścić mecz z powodu swoich obowiązków, dodatkowo Kamil Grzymkowski doznał kontuzji i brakowało jakości zarówno w ataku jak i obronie. Przez niemal pół godziny rezultat nie ulegał zmianie. W 71 minucie "z głodu" upadł zawodnik rywali, a że miało to miejsce w polu karnym to sędzia podyktował dyskusyjny rzut karny, który został zamieniony na bramkę. A jak już tracimy gola to za chwilkę kolejnego. I tak rywale prowadzili 3-1, więc trzeba było mocniej zaatakować. Brakowało jednak klarownych sytuacji. Dodatkowo drugi mecz z rzędu kończyliśmy w dziesięciu, po czerwonej kartce dla Piotra Zahorenko, LZS dobił nas jeszcze jednym trafieniem w 90 minucie meczu i ostatecznie ulegliśmy 1-4. Tak więc podium mamy już z głowy, teraz trzeba się skupić na walce o 4 miejsce. Wcale nie będzie to łatwe zadanie - wszystko co prawda zależy od nas - jeśli wygramy 2 ostatnie mecze czwarte miejsce jest nasze.

Skład: R. Sieńko, M. Samojłowicz - M. Kamieński, R. Zachowicz (k), P. Zahorenko (1 br, ż.k. cz.k.), P. Skomin, K. Kopiczko, A. Grabowski - T. Grynasz, W. Popławski, C. Półkośnik, S. Wasiluk, D. Kłosek, K. Grzymkowski, J. Skwarko, M. Trochimowicz - K. Wasiluk, P. Wasiluk

Najlepsze podsumowanie zaistniałej sytuacji o braku szans na podium w wersji wideo znajdziecie w rozwinięciu newsa.