25 urodziny obchodzi Piotr Skomin

35 urodziny obchodzi Wojciech Jastrzębski

15 urodziny obchodzi Krystian Jarocki

04-2020

Lambada wygrywa z Rajkomem rzutem na taśmę!

• autor: widget, 2014-09-21 16:45

W meczu z Rajkomem musieliśmy się zmagać z osłabieniami, zabrakło kilku podstawowych zawodników, jednak Ci, którzy dzisiaj zagrali dali radę. Mecz rozpoczął się od wyraźnej przewagi Rajkomu jednak nie udało im się przełożyć tego na zdobycz bramkową. Co nie udało się rywalom, udało się Lambadowcom. W 34 minucie Mateusz Jaworowski wypuścił sam na sam Adriana Domaradzkiego, a ten po ziemi posłał piłkę w długi róg bramkarza i prowadziliśmy 1-0. Jednobramkowe prowadzenie dowieźliśmy do przerwy i wygrywaliśmy przez dłuższy czas drugiej połowy. Oczywiście jak to bywa w meczach z Rajkomem nie brakowało spięć pomiędzy zawodnikami. Dopiero w 73 minucie spotkania Rajkom doprowadził do wyrównania. Rzut wolny ze skraju pola karnego tak zaskoczył naszego bramkarza, że piłka wpadła do bramki. Co więcej dwie minuty później już przegrywaliśmy po zamieszaniu w polu karnym i wróciły koszmary z poprzednich meczów, w których nie udało się utrzymać prowadzenia. Musieliśmy zmienić taktykę na bardziej ofensywną, wycofaliśmy jednego obrońcę i po raz pierwszy od niepamiętnych czasów dało to pozytywne efekty. Napieraliśmy na bramkę Rajkomu i w 88 minucie wykonywaliśmy rzut rożny. Piłkę wrzucał Cezary Półkośnik, a dośrodkowanie na bramkę dającą remis zamienił strzałem głową Krzysztof Wasiluk. Remis w kontekście wyniku bezpośrednich meczów z Rajkomem wydawał się być korzystny dlatego przystąpiliśmy do jego obrony. Tuż po tej wyrównującej bramce straciliśmy jednego zawodnika. Adrian Domaradzki został ukarany czerwoną kartką - gdy leżał w parterze celowo zagrał ręką i sędzia pokazał czerwony kartonik. Chyba zbyt pochopnie bo sytuacja miała miejsce daleko od naszej bramki, przy linii bocznej, a przed bramkarzem było jeszcze czterech naszych zawodników. W doliczonym czasie gry na rajd prawą stroną boiska zdecydował się Mateusz Jaworowski. Został sfaulowany tuż przy linii kończącej boisko, przy samej linii pola karnego. Sam poszkodowany podszedł do piłki i niemal z zerowego kąta, zewnętrzną stroną stopy uderzył na długi słupek - piłka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Co za gol! Szkoda, że nikt tego nie nagrywał :) Sędziowie już nie pozwolili wznowić gry i wygraliśmy 3-2. Zrobiliśmy pierwszy krok do pozytywnego zakończenia sezonu ligowego. Dzięki panowie za walkę, za tydzień także trzeba będzie podejść z takim samym zaangażowaniem w kolejnym derbowym pojedynku - z LZS'em Choroszcz.

Skład: R. Sieńko - M. Skwarko (k), R. Lenczewski, P. Skomin (ż.k.), P. Zagórski, P. Zahorenko, M. Samojłowicz, K. Kopiczko - D. Kłosek, C. Półkośnik (1 as.), S. Wasiluk (ż.k.), J. Skwarko, A. Grabowski - P. Wasiluk, A. Domaradzki (1 br, cz.k.), K. Wasiluk (1 br.), M. Jaworowski (1 br, 1 as.)

Środowiskowy Puchar Podlasia - 27.02.2010