23

01-2019

Zwycięstwo na trudnym terenie

• autor: widget, 2014-08-24 14:41

Udało się wywieźć cenne 3 punkty z trudnego terenu w Żółtkach. Przez dłuższą część pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć przewagi, dużo było walki w środku boiska jednak nie przekładało się to na zdobycz bramkową. Z naszej strony były dwukrotnie słupki, kilka strzałów minimalnie mijających światło bramki, Żółtki także raz trafiły w słupek. Jednak 37 minucie sami strzeliliśmy sobie bramkę, górną piłkę na głowę przyjął tak niefortunnie Piotr Zahorenko, że przelobowała naszego bramkarza Rafała Sieńko. Zmobilizowani wyszliśmy na drugą część gry i bardzo szybko doprowadziliśmy do wyrównania. W 52 minucie piłkę z rzutu wolnego wrzucił Piotr Zahorenko, ta spadła pod nogi Tomasza Grynasza i był remis 1-1. Dwadzieścia minut później (72 min.) wyszliśmy na prowadzenie - bezpośrednio z rzutu wolnego z ok 20 metrów przymierzył Krzysztof Wasiluk i piłka przy słupku wpadła do bramki rywali. Z prowadzenia cieszyliśmy się tylko 3 minuty, gdy rzut rożny wykonywali rywale. Wrzutka na główkę i ponownie był remis. Na szczęście udało się przeprowadzić zwycięski atak, Mateusz Kamieński z gry posłał wrzutkę w pole karne, a Krzysztof Wasiluk strzałem głową idealnie wykończył to dośrodkowanie. Była to 80 minuta meczu i mimo ataków Żółtek w końcówce udało się utrzymać ten jakże korzystny wynik. 3 punkty jadą więc do Choroszczy! Za tydzień na rozkładzie mamy Opmar - jednak jeszcze nie wiadomo czy ten mecz dojdzie do skutku, ze względu na możliwy wyjazd Opmaru na turniej mistrzów do Augustowa.

Skład: R. Sieńko (I poł.), M. Samojłowicz (II poł.) - M. Kamieński (1 as), P. Skomin, R. Zachowicz (k) (ż.k.), P. Zahorenko (1 as.), K. Kopiczko, M. Skwarko - T. Grynasz, M. Trochimowicz, C. Półkośnik, A. Grabowski, P. Ryniejski, J. Skwarko - K. Wasiluk (2 br, ż.k.), P. Wasiluk, A. Domaradzki, K. Wróbel