24

04-2024

Awans do 1/4 finału Pucharu Ligi

• autor: widget, 2014-07-27 14:31

W ostatnim meczu fazy grupowej Pucharu Ligi Lambada obroniła pierwsze miejsce w grupie A. W niedzielne południe, przy 30 stopniowym upale Lambadowcy okazali się lepsi od Klepacz i pokonali gospodarzy 11-2. Klepacze całe spotkanie grały w 10, więc rywalom należy się szacunek, że podjęli walkę mimo braków kadrowych. U nas skład także nie przedstawiał się imponująco, gdyż zabrakło wielu podstawowych zawodników, a na ławce rezerwowych byli rekonwalescenci po kontuzjach: Mateusz Kamieński i Jacek Skwarko. Nie będziemy analizować każdej akcji bramkowej bo trudno byłoby to zrobić. Bramki w dzisiejszym spotkaniu zdobyli: Adrian Domaradzki (6) i Wojciech Popławski, Karol Wróbel, Krzysztof Wasiluk, Cezary Półkośnik i Piotr Ryniejski. Asystenci podani są w składzie poniżej. Dla Krzysztofa Wasiluka dzisiejsza była 98 trafieniem w barwach Lambady - już niedługo będzie magiczna "100". Z kolei 6 bramek zdobytych przez Adriana Domaradzkiego jest także naszym klubowym rekordem jeśli chodzi o ilość bramek strzelonych przez zawodnika w jednym meczu. Gratulacje skuteczności! Dopiero przy stanie 11-0 na naszą korzyść Klepacze zdobyły dwie bramki: z rzutu karnego w 80 minucie (po faulu Piotra Skomina) i minutę później po akcji jeden na jeden z naszym bramkarzem. Tym samym rewanż za ligę się udał, a także wygrywając zmagania grupy A awansowaliśmy bezpośrednio do 1/4 finału Pucharu Ligi, który będzie dokończony jesienią po zakończeniu zmagań ligowych.Teraz czekamy na termin rozpoczęcia rundy rewanżowej Ligi Gminnej, gdzie w meczu wyjazdowym zmierzymy się z Piorunem Pańki.

Skład: M. Samojłowicz - Ł. Adamski (1 as.), M. Kamieński, P. Skomin, T. Grynasz, M. Skwarko (k) - W. Popławski (1 br. 1 as.), P. Ryniejski (1 br. 1 as.), C. Półkośnik (1 br. 1 as.), M. Trochimowicz (1 as.), J. Skwarko (1 as.) - A. Domaradzki (6 br.), K. Wasiluk (1 br. 1 as.), K. Wróbel (1 br.)