LZS DobrzyniówkaLambada Choroszcz

Statystyki przedmeczowe »

Wygrana w Pucharze Ligi

• autor: widget, 2014-07-13 17:35

Na boisku w Zaczerlanach w niedzielne popołudnie padło 10 bramek, na szczęście o dwa trafienia więcej były po stronie Lambady. Mimo wygranej mecz zaczęliśmy bardzo słabo, bo już po 8 minutach przegrywaliśmy dwoma bramkami (4 i 8 min.) W 15 minucie kontaktował bramkę zdobył Krzysztof Wasiluk po podaniu Damiana Garbowskiego. Gdy wydawało się, że niedługo doprowadzimy do remisu to gospodarze mieli rzut karny (19 min.), po faulu w polu karnym naszego bramkarza Marcina Samojłowicza (żółta kartka). Rzut karny jednak obronił sprawca zdarzenia, dobitkę także obronił ale wtedy zaspali obrońcy i Zaczerlany ostatecznie wepchnęły piłkę do siatki. Minutę po jedenastce straty zmniejszył Piotr Wasiluk, który wykorzystał niepewną obronę bramkarza po strzale z dystansu Dawida Kłoska. Do remisu w 22 minucie doprowadził Dawid Kłosek, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Piotra Ryniejskiego. Nie był to koniec strzelania w pierwszej połowie. Do głosu ponownie doszły Zaczerlany i znowu wyszły na prowadzenie w 41 minucie. Na minutę przed końcem pierwszej części gry ponownie doprowadziliśmy do remisu - po podaniu Cezarego Półkośnika jak z armaty huknął Dawid Kłosek i na przerwę schodziliśmy przy remisie 4-4. W drugiej połowie nie daliśmy już dojść do głosu gospodarzom, a dodatkowo zdobyliśmy dwie zwycięskie bramki. Najpierw swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Dawid Kłosek (52 min, asysta bramkarza Rafała Sieńko), a potem w 75 minucie Mateusz Jaworowski uderzył w poprzeczkę, a dobitkę wykorzystał Piotr Wasiluk, dla którego była to druga bramka w tym spotkaniu. Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji na podwyższenie prowadzenia, m.in. strzał z dystansu Cezarego Półkośnika, który zakończył się na poprzeczce, ale piłka więcej nie wpadła do siatki. Ostatecznie więc zrewanżowaliśmy się Zaczerlanom za porażkę w lidze i wygraliśmy 6-4 - frekwencja zawodników mimo wakacyjnej pory także dopisała. Za tydzień gramy w drugim meczu grupowym, na własnym boisku podejmiemy Opmar.

Skład: M. Samojłowicz (ż.k.), R. Sieńko (1 as.) - K. Kopiczko, M. Skwarko, R. Zachowicz (k), K. Grzymkowski, P. Zagórski, P. Zahorenko - D. Garbowski (1 as.), C. Półkośnik (1 as.), P. Ryniejski (1 as.), A. Grabowski, M. Jaworowski, D. Kłosek (3 br.) - K. Wasiluk (1 br.), P. Wasiluk (2 br.), K. Wróbel

Lambada ChoroszczYellowCity
Lambada Choroszcz 3:2 YellowCity
2020-08-02, 18:00:00
6 kolejka Ligi Gminnej. Stadion Miejski w Choroszczy.

Zaczerlany - LZS Choroszcz
LZS Dobrzyniówka - Lambada Choroszcz