Lambada ChoroszczIzbiszcze
Lambada Choroszcz 1:2 Izbiszcze
2018-11-12, 17:00:00
Półfinał Pucharu Ligi. Stadion Miejski w Choroszczy.
spotkanie pucharowe

Trzy punkty z Rajkomem!

• autor: widget, 2014-06-15 17:11

W meczu 6 kolejki Ligi Gminnej Lambadowcy okazali się o jedną bramkę lepsi od Rajkomu. Mecz rozpoczął się przy rzęsistych opadach deszczu, które z małymi przerwami trwały do końca meczu. Piłka wielokrotnie płatała figla zawodnikom obu drużyn zmuszając do długich zagrań. Jedno takie dośrodkowanie autorstwa Cezarego Półkośnika znakomicie wykorzystał Piotr Wasiluk, który zamykając akcję na dłuższym słupku główką wpakował piłkę do siatki. Była to 44 minuta pierwszej połowy i niedługo po wznowieniu gry przez Rajkom sędzia zakończył pierwszą część gry. Warto pochwalić w tym miejscu formację obronną, która sprawowała się znakomicie. Niestety po około 15 minutach gry kontuzji nabawił się nasz kapitan Rafał Zachowicz, który w starciu główkowym zmierzył się z przeciwnikiem - efektem był wielki guz i obejrzenie dalszej części spotkania z ławki rezerwowych. Po pół godzinie drugiej połowy miała miejsce druga akcja bramkowa Lambadowców. Przebitkę główkową w polu karnym przeciwników wygrał Tomasz Grynasz podając do Krzysztofa Wasiluka, który także główką od poprzeczki podwyższył nasze prowadzenie na 2-0. Na 5 minut przed końcem Rajkom zdobył bramkę kontaktową i od razu ruszył do ataków aby doprowadzić do remisu. Na szczęście udało się dotrzymać prowadzenie 2-1 do końcowego gwizdka i tym samym jesteśmy pierwszą ekipą, która pokonała w tym sezonie Rajkom. Za tydzień gramy kolejne derby, tym razem z LZS'em (niedziela godz. 19), a wcześniej - bo w środę (18.30) rozegramy sparing z drużyną Promotechu.

Skład: M. Samojłowicz, R. Sieńko - M. Kamieński, M. Trochimowicz, R. Zachowicz (k), P. Skomin (ż.k.), P. Zahorenko, M. Skwarko, K. Kopiczko - D. Garbowski, J. Skwarko, C. Półkośnik (1 as), A. Grabowski, P. Ryniejski, T. Grynasz (1 as), W. Popławski - K. Wasiluk (1 br, ż.k.), P. Wasiluk (1 br), A. Domaradzki, D. Kłosek, K. Wróbel

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

1. LZS Choroszcz LZS Choroszcz 44 bz
2. Izbiszcze Izbiszcze 40 bz