Lambada na drugim miejscu w Turnieju Halowym WOŚP

• autor: widget, 2014-01-12 22:18

Lambada II w składzie: Karol Kopiczko - Marcin Samojłowicz, Piotr Skomin, Jacek Skwarko, Sławomir Wasiluk, Piotr Zahorenko, Tomasz Grynasz, Adam Garbowski zajęła II miejsce w Turnieju Halowym WOŚP!!!

Ale po kolei... Faza grupową przeszły obie nasze ekipy. W grupie Lambada II zajęła dopiero 3 miejsce po remisie 1-1 z Opmarem (bramka Marcin Samojłowicz), porażce z LZS'em II 0-1 (samobójczy gol Tomasza Grynasza) i zwycięstwie 3-0 z Barszczewem II (bramki: Tomasz Grynasz, Piotr Zahorenko, Jacek Skwarko). Lambada I natomiast w pierwszym meczu po dwóch bramkach Krzysztofa Wasiluka pokonała Narew Żółtki 2-0. W drugim spotkaniu niestety L I uległa drużynie Drewno Kościuki aż 0-4 i o awans do kolejnej rundy walczyła w ostatnim meczu grupowym z Fantazją. Aby zająć drugie miejsce wystarczył nam remis, jednak dzięki trzeciemu w dzisiejszych rozgrywkach golowi "Wasyla" wygraliśmy z Fantazją 1-0 i tym samym z drugiego miejsca awansowaliśmy do fazy pucharowej. 1/8 finału była zwycięska dla obu naszych ekip: Lambada I pokonała 3-2 LZS II Choroszcz rewanżując się za porażkę w grupie Lambady II. Po 3 minutach prowadziliśmy już 3-0 (bramki: Mateusz Kamieński, Damian Garbowski, Rafał Zachowicz), w kolejną minutę straciliśmy dwie bramki i taki wynik utrzymał się do końca spotkania. Lambada II pomściła natomiast porażkę L1 z Drewnem Kościuki i po bramce Sławomira Wasiluka wygrała 1-0. W meczu ćwierćfinałowym odpadła Lambada I ulegając 1-4 Orłom (w których grał nasz zawodnik Dawid Kłosek - bramka D.Garbowski). Lambadowa dwójka w ćwierćfinale z drużyną FC Pionki wyszła na prowadzenie po golu Adama Grabowskiego, jednak przeciwnicy wyrównali i o awansie do półfinału zadecydowały rzuty karne, w których Lambadowcy wygrali 7-6. W meczu półfinałowym trafiliśmy na drużynę Przyjaciele KKS złożoną głównie z zawodników Piasta Białystok. Na prowadzenie wyszliśmy już w 15 sekundzie meczu po trafieniu Sławomira Wasiluka, potem wyrównali przeciwnicy po rzucie karnym i gdy wydawało się, że ponownie będziemy walczyć w rzutach karnych, w ostatniej akcji spotkania zwycięstwo i awans do finału dał Piotr Zahorenko!!! O finale lepiej zapomnieć, gdyż ulegliśmy 0-6 zdecydowanie najlepszej drużynie, zwycięzcy sprzed roku Sixty Six, w szeregach której grał m.in. Dzidosław Żuberek - były piłkarz Jagiellonii Białystok a także wielu graczy występujących na co dzień w wyższych klasach rozgrywkowych. Oprócz srebrnych medali, nasz bramkarz Karol Kopiczko został wybrany najlepszych golkiperem całego turnieju! Podsumowując grany na luzie turniej całkiem fajnie się zakończył. Spośród 24 ekip zajęliśmy 2 miejsce co jest wynikiem znakomitym! Ładnie rozpoczęty 2014 rok!!!

autor: ~kibic z trybun 2014-01-13 16:21:08

avatar wasz mecz z przyjaciółmi kks to porazka i tylko przez szczecie ktore mieliscie przez caly turniej zagraliscie w finale- niezasałuzenie

autor: widget 2014-01-14 16:05:48

Profil widget w Futbolowo Zgadzam się, gra była bardzo słaba, zresztą nie tylko w tym meczu - trochę konsekwencji w obronie, znakomite interwencje bramkarza i szczęście pozwoliło zajść tak daleko.

autor: ~kopik 2014-01-16 21:56:45

avatar jeśli się ma słabszy skład trzeba zagrać mądrze i czekać na kontry, tak graliśmy od początku... nie zgadzam się że graliśmy źle, szczęście to moźe sprzyjać w jednym meczu a tu z góry zakładaliśmy ze przyjmiemy przeciwników na swojej połowie. Przyjaciele KKS to ludzie rodem z Piasta i na pewno mają większe umiejętności, ale nie potrafili z gry strzelić bramki.

Lambada ChoroszczIzbiszcze
Lambada Choroszcz   Izbiszcze