28

05-2019

Lambada w 1/4 finału Pucharu Ligi

• autor: widget, 2013-10-20 14:29

W rozegranej na boisku w Zaczerlanach fazie eliminacyjnej grupy 2 Pucharu Ligi najlepsza okazała się Lambada. W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy gospodarzy 4-1, mimo że w pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Wynik otworzył w 30 minucie Piotr Zagórski pewnym strzałem z rzutu karnego po faulu bramkarza na Dawidzie Kłosku. Dwa kolejne trafienia były dziełem Dawida - na 2-0 wykorzystał znakomite prostopadłe podania Jacka Skwarko, a na 3-0 dalekie wybicie bramkarza Marcina Samojłowicza. Bramka na 4-0 była golem samobójczym. Honorową bramkę Zaczerlany zdobyły po strzale z rzutu wolnego: piłka trafiła w poprzeczkę, jednak dobitka główką była celna. W drugim meczu Pańki wygrały 1-0 z Zaczerlanami więc byliśmy już pewni awansu do ćwierćfinału. W meczu z Pańkami walczyliśmy o rozstawienie w meczu 1/4. Ten mecz zaczęliśmy dużo lepiej od pierwszego, W 6 minucie na 1-0 Lambadowców wyprowadził Cezary Półkośnik (as. Dawid Kłosek), minutę później role się odwróciły: asystował Czarek a Dawid strzelił na 2-0. W 19 minucie prowadzenie podwyższył Karol Kopiczko po podaniu Krzysztofa Wasiluka. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część gry i na drugą wyszliśmy z zamiarem podwyższenia wyniku. Plany pokrzyżowała głupia czerwona kartka dla najlepszego strzelca w dniu dzisiejszym Dawida Kłoska, przez 20 minut musieliśmy grać w osłabieniu i Pańki to wykorzystały. Zdobyli 2 bramki w 2 minuty i zaczęła się zupełnie niepotrzebna nerwówka, którą uspokoiło trafienie na 4-2 Krzysztofa Wasiluka (as. Damian Garbowski). Ten mecz powinien się skończyć dużo wyższym zwycięstwem, jednak ilość marnowanych sytuacji stuprocentowych była ogromna. Tym samym zajęliśmy 1 miejsce w grupie 2 i w ćwierćfinale będziemy drużyną rozstawioną w związku z czym mecz rozegramy na stadionie w Choroszczy! Przeciwnikiem Lambady będzie któraś z dwójki drużyn z drugiego miejsca: Rajkom lub Izbiszcze lub drużyna z turnieju barażowego: LZS Choroszcz lub Żółtki. Losowanie za tydzień po turnieju barażowym.

Skład w dzisiejszych meczach: M. Samojłowicz (1 as) - M. Skwarko, P. Zagórski (1 br), R. Zachowicz (k), P. Skomin (ż.k.), P. Zahorenko - A. Grabowski, C. Półkośnik (1 br, 1 as), S. Wasiluk, D. Garbowski (1 as), J. Skwarko (1 as) - D. Kłosek (3 br, 2 as, cz.k.), K. Wasiluk (1 br, 1 as), K. Kopiczko (1 br)

Pozostałe wyniki Pucharu Ligi w rozwinięciu newsa

Grupa 1 (gosp. Barszczewo): Barszczewo - Izbiszcze 1-1, Barszczewo - LZS Choroszcz 2-0, Izbiszcze - LZS Choroszcz 1-0

1. Barszczewo - 4 pkt, 3-1
2. Izbiszcze - 4 pkt, 2-1
3. LZS Choroszcz - 0 pkt, 0-3

Grupa 2 (gosp. Zaczerlany): Zaczerlany - Lambada 1-4, Zaczerlany - Pańki 0-1, Pańki - Lambada 2-4

1. Lambada Choroszcz - 6 pkt, 8-3
2. Piorun Pańki - 3 pkt, 3-4
3. Zaczerlany - 0 pkt, 1-5

Grupa 3 (gosp. Żółtki): Żółtki - Klepacze 1-3, Żółtki - Rajkom 1-2, Klepacze - Rajkom 4-0

1. KS Klepacze - 6 pkt, 7-1
2. Rajkom Choroszcz - 3 pkt, 2-5
3. Narew Żółki - 0 pkt, 2-5