28

05-2019

Wygrana z Rajkomem, niestety tylko do przerwy

• autor: roan, 2013-09-15 16:32

W ramach 14 kolejki Lambada Choroszcz rozegrała derbowy pojedynek z Rajkomem. Mecz zaczął się pechowo dla Lambadowców, bo już 9 minucie spotkania Sebastian Waszczuk strzelił na 0-1. Na odpowiedź z naszej strony nie trzeba było długo czekać po podaniu Cezarego Półkośnika, Dawid Kłosek wyrównał w 13 minucie stan pojedynku na 1-1. Z upływem czasu można było śmiało stwierdzić, że obie drużyny dążą do strzelenia kolejnych bramek. W 33 minucie meczu ta sztuka udała się naszej drużynie - Cezary Półkośnik strzałem z dystansu pokonał bramkarza Rajkomu i zrobiło się 2:1 dla Lambady. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Druga odsłona to już inna historia, z Lambadowców wyraźnie uszło powietrze i do głosu doszli goście. W 47 minucie spotkania pięknym strzałem popisał się Artur Chowański doprowadzając do remisu. Kolejne minuty drugiej części to konsekwentna gra Rajkomu i punktowanie Lambady. W 52 minucie Adam Łodziński wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Mija kolejne 8 minut  i A. Chowański podwyższa na 4-2 dla graczy Raju. W tym czasie nasza gra nie poprawia się, manewr z trójką obrońców z tyłu się nie sprawdza, tracimy kolejne gole 80, 82 i 87 minucie spotkania (drugie trafienia S. Waszczuka i A. Łodzińskiego, a także gol Krzysztofa Lewandowskiego). W końcówce meczu mieliśmy jeszcze jedną sytuację by zmniejszyć rozmiary porażki jednak stuprocentowa szansa została zmarnowana przez Krzysztofa Wasiluka. Mecz zakończył się 2-7 dla Rajkomu, nam jedynie pozostaje wyciągnąć wnioski z tej surowej porażki i walczyć dalej w kolejnych meczach. W tym meczu po raz pierwszy wystąpił nasz nowy zawodnik: Adam Grabowski - witamy w drużynie!

Skład: R.Sieńko - M.Skwarko, P.Zagórski (ż.k.), P.Skomin, R.Zachowicz (k), T.Grynasz, W.Popławski - C.Półkośnik (1br, 1as) R.Bielawski, S.Wasiluk, D.Garbowski, A.Grabowski - D.Kłosek (1br), J.Skwarko, K.Wasiluk