11

12-2019

Przygoda z Pucharem Polski zakończona

• autor: widget, 2013-08-21 19:38

Po raz trzeci na II rundzie Lambada zakończyła zmagania w Pucharze Polski. W meczu z Jasionem Jasionówka nie mieliśmy wiele do powiedzenia, przeciwnicy byli wyraźnie lepsi - jednak wynik do końca nie odzwierciedla to co się działo na boisku. Pierwszą bramkę straciliśmy w 20 minucie, jednak mecz ustawiły 3 bramki stracone na przestrzeni 3 minut (25, 26, 27) - w tym samobójcza Piotra Zahorenki na 0-4. Przed końcem pierwszej części gry Jasion strzelił na 0-5 i już trudno było się z tego podnieść. Mieliśmy co prawda kilka sytuacji jednak piłka nie znalazła drogi do bramki gości. W drugiej połowie staraliśmy się odrabiać straty, jednak  strzały minimalnie mijały światło bramki, albo piłka trafiała w słupek. A że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić to Jasion dołożył jeszcze 3 trafienia - w tym jedno po rzucie karnym "z kapelusza". Honorowe trafienie udało się dopiero zaliczyć na 8 minut przed końcem meczu - bramka Mateusza Jaworowskiego osłodziła troszkę gorycz dotkliwej porażki - można rzec "stadiony świata" - strzał przewrotką w samo okienko bramki. Zazwyczaj nie komentujemy decyzji sędziów, ale co tym razem odstawiła trójka sędziowska to był istny kabaret. O wypaczeniu wyniku jednak nie może być mowy gdyż Jasion był drużyną dużo lepiej poukładaną, ale czy lepszym aż w tak perfidny sposób trzeba pomagać? Kończymy więc przygodę z tegorocznym Pucharem Polski i możemy spokojnie kontynuować grę w Lidze Gminnej. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, a także po raz kolejny Urzędowi Miejskiemu w Choroszczy i klubowi Narew Choroszcz za pomoc w uczestnictwie w tych rozgrywkach. Zdjęcia z meczu dostępne w galerii.

Skład: R. Sieńko - M. Kamieński, P. Zahorenko, P. Zagórski (70' S. Wasiluk), R. Zachowicz (k) (45' D. Kłosek) - T. Grynasz, Ł. Popławski (ż.k) (82' J. Skwarko), C. Półkośnik (ż.k.), K. Grzymkowski - M. Jaworowski, K. Wasiluk (67' R. Bielawski)