21

09-2019

Lambada w II rundzie Pucharu Polski

• autor: widget, 2013-08-11 21:20

Lambada wygrała z Podlasiakiem Knyszyn w I rundzie Pucharu Polski i odnotowała trzeci w historii awans do II rundy tych rozgrywek. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, chociaż wszystko się pięknie rozpoczęło. Już w 7 minucie meczu dośrodkowanie Piotra Zagórskiego strzałem głową wykończył Krzysztof Wasiluk i było 1-0. Przeciwnicy jednak już w 23 minucie doprowadzili do wyrównania, a następnie 6 minut przed końcem pierwszej połowy objęli prowadzenie i na przerwę schodziliśmy przegrywając 1-2. Druga połowa do 60 minuty była wyrównana, w 60 minucie goście podwyższyli prowadzenie na 3-1. Końcówka jednak należała do nas, niespełna 2 minuty po stracie bramki Cezary Półkośnik atomowym uderzeniem z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, a dobitka Kamila Grzymkowskiego była skuteczna i do remisu brakowało już tylko jednej bramki. Od 67 minuty Podlasiak grał ze stratą jednego zawodnika - czerwona kartka i rzut karny, który skutecznie wykonał Piotr Zagórski dały remis i nadzieje na wygranie spotkania. Do końca meczu było co raz bliżej, zawodników obu drużyn łapały już skurcze, ale na szczęście dogrywki nie było. W 87 minucie po zagraniu Damiana Garbowskiego sytuacji sam na sam nie zmarnował Mateusz Jaworowski i tym samym zapewnił Lambadzie zwycięstwo 4-3 i awans do II rundy Pucharu Polski. Dziękujemy w tym miejscu wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i walkę do samego końca, tylko dzięki temu udało nam się awansować dalej. Dziękujemy także Urzędowi Miejskiemu w Choroszczy za pokrycie kosztów organizacji meczu i klubowi Narew Choroszcz za udostępnienie pomieszczeń klubowych. Mecz II rundy zostanie rozegrany w środę 21 sierpnia o godzinie 17. Gdy poznamy kolejnego przeciwnika nie omieszkamy o tym poinformować :)

Skład: R. Sieńko - M. Kamieński, P. Zagórski (1 br, 1 as), P. Zahorenko, R. Zachowicz (60' P. Skomin) - D. Garbowski (1 as), C. Półkośnik, K. Grzymkowski, S. Wasiluk - M. Jaworowski (1 br), K. Wasiluk (1 br) (43' J. Skwarko)