04

04-2024

Wymęczone zwycięstwo z Rajkomem

• autor: widget, 2013-06-09 20:37

Lambada pokonała 2-1 Rajkom w meczu 5 kolejki ligi gminnej. Przez długi okres trwała wyrównana walka głównie w środku boiska, żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Jednak nadeszła 40 minuta, rezerwowy Jacek Skwarko dośrodkował w pole karne, bramkarz przeciwników wybił piłkę przed siebie, a Kamil Grzymkowski zdecydowanym strzałem wyprowadził Lambadowców na prowadzenie. Minęły 2 minuty i było już 2-0 - drugiego gola zdobył "Grzymek" po asyście Tomasza Grynasza. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry zawodnik Rajkomu otrzymał czerwoną kartę za kopnięcie bez piłki naszego zawodnika i przeciwnicy na drugą połowę wyszli w "10". Kto pomyślał, że teraz Lambadowcy uzyskają widoczną przewagę się grubo mylił, Rajkomowcy mimo straty gracza poczynali coraz śmielej. Nasi zawodnicy wyraźnie opadali z sił przez wąską w dzisiejszym meczu kadrę. Jednak po raz kolejny "gorące głowy" przeciwników dały o sobie znać, kolejna głupia czerwona kartka i od ok. 65 minuty grali w "9". I paradoksalnie grali coraz lepiej - wyraźnie więcej przestrzeni na boisku było im na rękę. Jeden z kolejnych ataków, na 10 min przed końcem meczu zakończył się sukcesem i zrobiło się niebezpieczne 2-1. Lambadowcy mimo przewagi 2 zawodników nie potrafili strzelić bramki która dawałaby spokój. Była poprzeczka po strzale Dawida Kłoska, a także spojenie po strzale Kamila Grzymkowskiego jednak nic nie wpadło do siatki. Udało się dowieźć korzystny wynik do końca, jednak kolejny raz gramy słabiej w 2 połowie. Trzeba wyciągnąć wnioski na kolejne mecze. Ważne są kolejne 3 punkty i utrzymanie 3 miejsca w ligowej tabeli.

Skład: K. Kopiczko - M. Kamieński, P. Skomin, P. Zahorenko, R. Zachowicz (k), M. Skwarko - T. Grynasz (1 as), C. Półkośnik (ż.k.), S. Wasiluk, D. Garbowski, J. Skwarko - D. Kłosek, K. Grzymkowski (2 br). As. trenera: K. Wróbel.