34 urodziny obchodzi Łukasz Adamski

34 urodziny obchodzi Karol Biernacki

01-2019

Piotr Wasiluk Mistrzem Polski!!

• autor: widget, 2013-04-18 17:28

Miło nam poinformować, że nasz piłkarz Piotr Wasiluk został Mistrzem Polski Juniorów w badmintonie, które zostały rozegrane w dniach 12-14 kwietnia w Solcu Kujawskim. Oprócz złotego medalu indywidualnego zdobył także brązowy medal w grze mieszanej. GRATULUJEMY!

W poprzednim sezonie w 7 meczach w barwach Lambady strzelił 4 bramki i zanotował 4 asysty, miejmy nadzieję że jeśli czas pozwoli w nadchodzącym sezonie także dołoży coś od siebie :)

Piotr Wasiluk wychowanek klubu LUKS Badminton Choroszcz, na codzień trenujący pod okiem Pawła Lenkiewicz oraz Marcina Dernogi zaliczył świetny start w Mistrzostwach Polski Juniorów.
Nasz zawodnik zdobył złoty medal w grze pojedynczej oraz brązowy medal w grze mieszanej w parze z Karoliną Janowską (Hubal Białystok).

Solec Kujawski przez 3 dni (12-14.04.2013) gościł najlepszych zawodników w kategoriach Juniorów i Młodzieżwoców. W mistrzostwach wystartowało ponad 150 zawodników reprezentuących kluby z całego kraju.

Piotr Wasiluk w mistrzostwach Polski rozstawiony był z nr. 1. Zawodnik w drugiej rundzie pokonał zeszłorocznego mistrza Polski i najgroźniejszego swojego przeciwnika z reprezentacji kraju, Mateusza Świerczyńskiego z klubu Orkan Przeźmierowo. Po trwających 45 minut pojedynku wygrał Wasiluk 2:1 w setach 15:21, 21:18, 21:18. Był to zarazem jeden z najładniejszych pojedynków tych mistrzostw.

W kolejnych rundach Piotr pokonał:

I runda:
Piotr Wasiluk – Mateusz Świerczyński (Orkan Przeźmierowo) – 15:21, 21:18, 21:18

II runda
Piotr Wasiluk – Kamila Korbela (Kolejarz Częstochowa)  21:8, 21:3

Półfinał:
PółfinałPiotr Wasiluk – Marcin Hałasa (Kiko Zamość) – 21:12, 21:11

Finał:
Piotr Wasiluk – Daniel Gujski (Kiko Zamość) – 21:14, 21:14

Piotr Wasiluk w parze z Karoliną Janowską zdobyli również brązowy medal w grze mieszanej.

I runda
Piotr Wasiluk/Karolina Janowska – Miłosz Bochat/Magdalena Witek 21:0, 21:0

II runda
Piotr Wasiluk/Karolina Janowska – Kamil Jędrys/Paulina Kaczorowska (Warszawa/Jelenia Góra) 21:16, 21:13

Półfinał
Piotr Wasiluk/Karolina Janowska – Dominik Sado/Kinga Haracz (Ropczyce/Głubczyce) – 17:21, 17:21

Oprócz Piotra Wasiluka świetny występ zanotowali zawodnicy Pawła Lenkiewicza i Marcina Dernogi na codzień trenujący w Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży w Białymstoku. Łącznie ich podopieczni zdobyli 11 medali: 4 złote, 4 srebrne oraz 3 brązowe.

Wypowiedz Piotra Wasiluka: Bardzo się cieszę z tak udanego występu. To miłe uczucie kiedy ciężka praca przynosi takie wspaniałe rezultaty. Przed mistrzostwami nie spodziewałem się aż tak dobrych wyników. Spełniło się jedno z moich marzeń ale wiem, że czeka mnie jeszcze dużo pracy.

Wypowiedz Pawła Lenkiewicza trenera LUKS Choroszcz oraz Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży w Białymstoku:
Piotr Wasiluk pięknie przepracował cały okres przygotowawczy, miał zapewnionych bardzo dużo startów międzynarodowych m.in. na Litwie, Czechach, Słowacji, Węgrzech oraz brał udział w mistrzostwach Europy do lat 17, które były rozgrywane w Turcji. Jego zaangażowanie oraz ciężka praca zaaowocowały na mistrzostwach Polski. Ogólnie ze startów naszych zawodników jestem bardzo zadowolony- zdobyliśmy łącznie 11 medali: 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe co jest ogromnym wyróżnieniem dla nas jako trenerów. Te sukcesy wiele dla nas znaczą – cieszę się, że zmierzamy w odpowiednim kierunku.

Źródło: gloschoroszczy.pl

Lambada - Klepacze /01.06.2012/