Wirtualna wycieczka po gminie Choroszcz

• autor: widget, 2012-12-07 09:19

Wirtualna Gmina Choroszcz http://wycieczka.choroszcz.pl

Od niedawna można wybrać się na wirtualny spacer po gminie Choroszcz. Gmina wchodzi w skład obszaru tzw.: „Natura 2000”- tereny te są uważane za najmniej skażone i zmienione przez człowieka.  Zachodnia granica gminy przebiega doliną Narwi, wśród labiryntu wodnego "polskiej Amazonii" Narwiańskiego Parku Narodowego.

Wirtualny spacer po gminie Choroszcz, to kolejny, ciekawy projekt zrealizowany przez firmę KREO. Firma ma w swoim dorobku takie produkcje jak np. „Odkryj Podlaskie”- najlepszy w kraju przewodnik po całym województwie (zgłoszony też do Podlaskiej Marki Roku) jak też kilkadziesiąt podobnych produkcji dla samorządów i organizacji.

Na projekt wirtualnego zwiedzania gminy Choroszcz składa się czterdzieści panoram, które zostały pogrupowane tematycznie. Znajdziemy je w „ Katalogu Panoram”.

Zostały one wykonane w ciągu 10 miesięcy, o różnych porach roku i z różnej wysokości. Dodatkowo każda panorama jest opisana, udźwiękowiona i naniesiona na mapę. Wirtualna wycieczka po Gminie Choroszcz udostępnia nam też bazę noclegową zlokalizowaną przy szlakach turystycznych i komunikacyjnych, z których korzystają turyści.

Więcej w rozwinięciu newsa.

Nie wychodząc z domu można przenieść się do zabytkowych wnętrz jakże urokliwej Letniej Rezydencji Branickich. Zobaczyć Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika oraz klasztor podominikański, zwiedzić zabytkową Cerkiew p.w. Opieki Matki Bożej w Choroszczy. Można „przejść się” po kładce Śliwno- Waniewo pełnej pięknych widoków i poczuć bliskość przyrody. Można „wirtualnie” uczestniczyć w dorocznym Jarmarku Dominikańskim, czy „Święcie Ogórka” w Kruszewie.

Również „wirtualnie” można uczestniczyć w wytwarzaniu niektórych przysmaków regionalnych. Warto podkreślić, iż produkty wytwarzane metodami tradycyjnymi bez chemii i konserwantów, stanowią znak rozpoznawczy producentów z Choroszczy. Są doceniane nie tylko na polskich ale i zagranicznych stołach koneserów dobrej, ekologicznej żywności.

Niestety nie ma możliwości, aby w ten sposób spróbować tych produktów. Nie pozostaje zatem nic innego, niż bezpośrednie przekonanie się o smaku tradycyjnie przyrządzanej żywności i atrakcyjności Gminy Choroszcz.

Lambada ChoroszczIzbiszcze
Lambada Choroszcz   Izbiszcze