28 urodziny obchodzi Robert Chłud

25 urodziny obchodzi Piotr Skomin

35 urodziny obchodzi Wojciech Jastrzębski

04-2020

Lambada w II rundzie Pucharu Polski!

• autor: widget, 2012-08-05 21:36

Lambada Choroszcz w znakomitym stylu awansowała do II rundy wojewódzkiego Pucharu Polski. W meczu wyjazdowym pewnie pokonała KP Krynickie 5-1 (3-0) i w kolejnej rundzie zagra z KS Wasilków. Mecz od ataków rozpoczęli gospodarze, jednak w jednej z pierwszych akcji, po zgraniu głową Krzysztofa Wasiluka Sebastian Waszczuk znalazł się w sytuacji sam na sam i wyprowadził Lambadowców na prowadzenie. Niespełna 3 minuty później Karol Kruhlej po asyście Daniela Siegienia podwyższył na 2-0, a przed przerwą w 33 minucie role się odwróciły, tym razem asystował K. Kruhlej a do bramki rywali trafił D. Siegień. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, która dawała nadzieję na awans. Rok temu z Orlą w I rundzie PP Lambada także prowadziła 3-0, aby potem przegrywać 3-4. Nie można było powtórzyć błędu sprzed roku. I tak udało się uczynić. W drugiej części gry, w 75 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Karola Półkośnika najwyżej w polu karnym wyskoczył Adam Snarski i pewnym strzałem głową podwyższył na 4-0. W tym momencie było już pewne, że awans nie wymknie nam się z rąk. Jednak było to za mało dla zawodników Lambady, w 88 minucie gry na strzał zdecydował się Sławomir Wasiluk, bramkarz tak niefortunnie odbił piłkę, że trafiła wprost na głowę Bartłomieja Silwonika i było 5-0 - kto by spodziwał się takiego wyniku? Aby tak pięknie wszystko nie wyglądało Lambadowcy w jednej z ostanich akcji meczu stracili bramkę, a właściwie sami sobie ją wbili, w polu karnym niefortunnie interweniował Rafał Zachowicz, że skierował piłkę do własnej bramki. Nie zmąciło to jednak znakomitych nastrojów, i z uśmiechem na twarzy można było wracać na Jarmark Dominikański. Zdjęcia już dostępne!

Skład: M. Samojłowicz - M. Kamieński, A. Snarski ('75 br), B. Silwonik ('88 br), K. Grzymkowski ('70 P. Zahorenko) - K. Półkośnik, P. Zagórski (kpt) ('75 D. Garbowski), K. Kruhlej ('13 br, '33 as) ('80 R. Zachowicz), D. Siegień ('13 as, '33 br, '45 żk)('60 S. Wasiluk) - S. Waszczuk, K. Wasiluk

Jeszcze raz dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Choroszczy za zapewnienie transportu na ten mecz.

W kolejnej rundzie, 15 sierpnia zagramy z KP Wasilków, który występuje w lidze okręgowej. Najprawdopodobniej mecz zostanie rozegrany na boisku przeciwnika.

GKP Orla - Lambada - 31.07.2011 /Puchar Polski/