Lambada Choroszcz - strona oficjalna

Strona klubowa

Dziękujemy!

 

 

Dotacja z Gminy

Dziękujemy za 1%

Nasi Darczyńcy

   

Kalendarium

06

04-2020

pon.

07

04-2020

wtorek

28 urodziny obchodzi Robert Chłud

08

04-2020

środa

25 urodziny obchodzi Piotr Skomin

09

04-2020

czwartek

10

04-2020

piątek

11

04-2020

sobota

35 urodziny obchodzi Wojciech Jastrzębski

12

04-2020

niedziela

INNE STRONY

Aktualności

Kolejna cześc podsumowania poprzedniego sezonu

  • autor: widget, 2012-05-30 00:20

Zapraszamy do lektury kolejnej części podsumowania. Tym razem Puchar Ligi 2011 i zimowe rozgrywki halowe. Miłej lektury :)

 

PATATAJ PATATAJ PUCHAR BYŁ DLA JAJ / ZACZERLANY 3:3, RAJKOM 0:3, LZS CHOROSZCZ 1:2

O zmaganiach w pucharze ligi zbyt wiele pozytywnego napisać nie mogę. Wspólnie z drużyną podejmowaliśmy decyzję że te rozgrywki potraktujemy z przymrużeniem oka. Los sprawił że przyszło nam zagrać z drużynami Zaczerlan, Rajkomu i LZS-u. Bilans trzech rozegranych spotkań nie był zbyt imponujący, jeden remis oraz dwie porażki przesądziły o losie Lambady w tych rozgrywkach. Puchar na pocieszenie łez po straconym mistrzostwie zdobyły Izbiszcze. 

Dalsza część podsumowania w rozwinięciu newsa.

 

PATATAJ PATATAJ PUCHAR BYŁ DLA JAJ / ZACZERLANY 3;3, RAJKOM 0;3, LZS CHOROSZCZ 1;2

O zmaganiach w pucharze ligi zbyt wiele pozytywnego napisać nie mogę. Wspólnie z drużyną podejmowaliśmy decyzję że te rozgrywki potraktujemy z przymrużeniem oka. Los sprawił że przyszło nam zagrać z drużynami Zaczerlan, Rajkomu i LZS-u. Bilans trzech rozegranych spotkań nie był zbyt imponujący, jeden remis oraz dwie porażki przesądziły o losie Lambady w tych rozgrywkach. Puchar na pocieszenie łez po straconym mistrzostwie zdobyły Izbiszcze.

 

Podsumowując ubiegły sezon  można stwierdzić że był on naprawdę ciekawy i przewrotny.

Nasza drużyna przypominała  sinusoidę gdyż miała dobre momenty poprzeplatane ze słabszymi.. Oceniając na chłodno poprzednie rozgrywki mogę powiedzieć że zdobyte trzecie miejsce było dobrym wynikiem. Uważam że pokazana siła charakteru, determinacji i zaangażowania w drugiej rundzie była naszym największym sukcesem mentalnym uzyskanym w poprzednim sezonie. Cechy nabyte z tamtego okresu widać procentują w chwili obecnej.

 

Z CYKLU HALLENFUSBAL.......

Z boisk wróciliśmy  na halę. Tradycją stały się już co tygodniowe spotkania na gimnazjalnym parkiecie, które miały nas przygotować do halowych zmagań. Po nieudanej przygodzie w Słonecznej lidze postanowiliśmy zgłosić się do halowej ligi OKF Łapy do której wróciliśmy po 2 latach. Na przestrzeni listopada, grudnia, stycznia i lutego Lambadowcy rozegrali w sumie 7 meczów zasadniczych + walkower  które premiowały nas do kolejnej rundy play-off pozwalającej walczyć o najwyższe cele. Bilans tych spotkań wyglądał nieźle pięć zwycięstw, jeden remis oraz dwie porażki przy dodatnim stosunku bramek 47-28 (+19).

Pod koniec stycznia między łapskimi wojażami odbył się VI zimowy turniej  futsalu  organizowany przez  naszą drużynę. W Lambadzie Cup więzło udział 14 zespołów podzielonych na dwie grupy, z których awans uzyskało po 4 zespoły. Lambada została podzielona  na dwie ekipy  które bez większych problemów uzyskały awans do kolejnej rundy. Los jednak chciał aby na poziomie ćwierćfinału obie Lambady stanęły naprzeciw siebie. Zwyciężyła ta  “mocniejsza” 5;1 jednak słowa uznania należą się “dwójeczce” która pomimo obaw spisała się całkiem nieźle. Z tego miejsca chciałbym podziękować za przybycie “Paragona” naszego znajomego z HT który raczył się pofatygować z dalekiego Olsztyna. POZDRO TOMEK !!!! . Rozpędzona Lambada w półfinale spotkała się mocnym LZS-em który w grupach nie miał sobie równych. Mecz był zacięty i wyrównany jednak górą byli Lambadowcy którzy już się szykowali na finał z Izbiszczami. Mecz o złoty medal miał rangę hitu bo naprzeciw siebie stanęły dwie najlepsze drużyny. Spotkanie było zacięte i wyrówane o naszym zwycięstwie zadecydowała  wyprowadzona kontra przez naszych zawodników a mocnym strzałem pod poprzeczkę popisał się “Bober” który zapewnił nam złoty medal. Zaszczytne pierwsze miejsce było naszą cenną zdobyczą. Cieszą również nagrody indywidualne dla poszczególnych zawodników. Bramkarzem turnieju został M.Skwarko “Kiero” natomiast najlepszym zawodnikiem rozgrywek został M.Komła którego wkład w końcowy sukces był przeogromny.

Rozochoceni sukcesem na własnym podwórku powróciliśmy do zmagań w Łapach. W meczu półfinałowym spotkaliśmy się z drużyną FC.Kaukaz, która pokazała nam dobrą lekcję futsalu. Porażka 7:13 pozbawiła nas jakichkolwiek nadziei na miejsca 1-2. W meczu o 3 miejsce zmierzyliśmy się ekipą Na lekko. Lajtowo nie było,  przeciwnik nie dał nam najmniejszych szans na wywalczenie brązowego medalu  wygrał, 8:5 i  brąz przeszedł nam koło nosa. Po lidze w Łapach na pewno pozostał jakiś tam niesmak. Wynik jaki tam osiągnęliśmy był dostatecznie pozytywny jednak mogliśmy tam ugrać dużo więcej. 

Kolejnym wydarzeniem w którym mogliśmy wziąć udział był halowy turniej drużyn LZS występujących na co dzień  w naszej gminie. Impreza  była podzielona na dwie niedziele (19 i 26.02.2012). Po pierwszym dniu turnieju mieliśmy dobrą sytuację wyjściową  przed kolejnymi meczami. Bilans 3 zwycięstw ( 2:1 Klepacze, 6;1 Łyski, 4-1 Zaczerlany), jednego remisu (1:1 LZS )  dawał nadzieję na kolejny sukces. Rzeczywistość jednak zweryfikowała co innego,  wyniki (Rajkom, Epidemia 2;1, Złotoria 1;1,  Żółtki 1;4, Izbiszcze 1;3) odniesione podczas drugiego dnia nie zagwarantowały Lambadzie miejsca na najwyższym stopniu podium.  Mistrzostwa nie udało się obronić , niemniej turniej można było zaliczyć do udanych. Po raz pierwszy grał cały zespół a nie wyselekcjonowana grupa zawodników. Uważam że uzyskana druga lokata w końcowym rozrachunku była bardzo dobrą pozycją jaką osiągnęła nasza drużyna. Rozgrywkami o puchar LZS zakończyliśmy zmagania halowe które były w tym roku bardzo udane. 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [328]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Lambada na FB

 

 

Reklama

Wyszukiwarka

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 237, wczoraj: 1673
ogółem: 1 741 534

statystyki szczegółowe

Losowa galeria

GKP Orla - Lambada - 31.07.2011 /Puchar Polski/
Ładowanie...