Lambada Choroszcz - strona oficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

Lambada ChoroszczJastrząb Knyszyn
spotkanie pucharowe
Lambada Choroszcz   Jastrząb Knyszyn
2020-08-16, 15:00:00

I runda Pucharu Polski. Stadion Miejski w Choroszczy.

Dziękujemy!

Dotacja z Gminy

Dziękujemy za 1%

Nasi Darczyńcy

   

Kalendarium

11

08-2020

wtorek

12

08-2020

środa

13

08-2020

czwartek

14

08-2020

piątek

15

08-2020

sobota

16

08-2020

niedziela

17

08-2020

pon.

INNE STRONY

Aktualności

Podsumowanie sezonu 2011 - pierwsza runda

  • autor: widget, 2012-05-16 06:15

Zgodnie z zapowiedzią już dzisiaj pierwsza część podsumowania poprzedniego sezonu 2011 dotycząca pierwszej rundy rozgrywek. ZAPRASZAMY DO LEKTURY!!!

KOMPROMITACJA / RAJKOM 0:4

W pierwszej serii gier zagraliśmy z Rajkomem, drużyną mocno podrażnioną ubiegłorocznymi rozgrywkami. Zapowiadał się bardzo emocjonujący derbowy mecz. Jednak na zapowiedziach tylko się skończyło, słabość naszych boiskowych poczynań bezlitośnie wykorzystał  rywal strzelając nam 4 bramki obnażając naszą nieudolność. Na dzień dobry zamiast dobrego widowiska i zdobyczy punktowej zafundowano nam zimny prysznic .

Dalsza część podsumowania w rozwinięciu newsa.

KOMPROMITACJA / RAJKOM 0:4

W pierwszej serii gier zagraliśmy z Rajkomem, drużyną mocno podrażnioną  ubiegłorocznymi rozgrywkami. Zapowiadał się bardzo emocjonujący  derbowy mecz.  Jednak na zapowiedziach tylko się skończyło, słabość naszych boiskowych poczynań bezlitośnie wykorzystał  rywal strzelając nam 4 bramki obnażając naszą nieudolność. Na dzień dobry zamiast dobrego widowiska i zdobyczy punktowej zafundowano nam zimny prysznic .

UODPORNIENI / EPIDEMIA 6:1  

Mecz z debiutującą w lidze Epidemią miał być okazją do rehabilitacji, za pierwszą kolejkę. Trzy punkty i spory bagaż bramek to cel który przyświecał Lambadowcom na zapowiadające się przed nimi 90 minut. Spotkanie miało charakter  jednostronnego widowiska, które toczone było w dość szybkim tępie do jednej bramki.  Sześć bramek uzyskanych przez naszych zawodników (Bober x2, Mumin, Zagór, Komik, Wasyl) pozwoliło na całkowitą spokojną kontrolę nad spotkaniem. Brak doświadczenia rywala w zmaganiach ligowych pozwolił Lambadzie na próbę konstruowania kombinacyjnych akcji w końcówce spotkania. Końcowy wynik 6:1 dawał nadzieję na dobry rezultat w meczu z Łyskami.

WZLOTY I POWROTY / ŁYSKI 5:3

22.05 pojechaliśmy na pierwszy wyjazd do Łysek.  Dla wielu to był trudny i nie przyjemny rywal  zwłaszcza gdy gra u siebie. Lambada pozytywnie nastawiona po zwycięstwie z Epidemią przystąpiła do rywalizacji z ekipą „niebieskich”.  Mecz szybko ułożył się po naszej myśli bo to my pierwsi otworzyliśmy wynik spotkania po bramce M. Komły. Kolejne trafienia były kwestią czasu bo nasza przewaga rosła i była coraz bardziej wyraźna na źle przygotowanym boisku. Jednak zbyt duża nonszalancja i rażąca nieskuteczność doprowadziła do tego że mimo przewagi nie umieliśmy wykorzystywać dogodnych sytuacji podbramkowych. Mimo zdobytych 3 punktów i pozostałych czterech trafień   pozostał jakiś niedosyt  zwłaszcza po kontuzjach jakie doznali nasi zawodnicy min. P.Zagróski oraz W.Jastrzębski .

MAZURSKI GOLDEN GOL / ZŁOTORIA 3:3

W czwartej kolejce pojechaliśmy do Złotorii.  Mimo nie zbyt sprzyjających warunków atmosferycznych ruszyliśmy dość z dużym zaangażowaniem na rywala. Szybko strzelone 3 bramki uzyskane przez C. Półkośnika,  oraz  M.Jaworowskiego (X2) pozwalały optymistycznie myśleć o kolejnych 3 punktach.  Niestety druga połowa to całkowita dominacja Złotorii która ambicją i zaangażowaniem próbowała gonić wynik.  Ku zakończeniu wszystkich to się udało, a kolimacyjnym punktem meczu był jeden z ostatnich  jego fragmentów.  Błędy komunikacyjne i zbyt pasywna gra obronna doprowadziły do tego że nasz zawodnik M.Skawrko wpakował piłkę do własnej bramki tuż przed końcem spotkania dając jeden cenny punkt rywalowi... nam zabierając ważne dwa.

WESELNY KLIMAT / KLEPACZE 7:2

W przed dzień meczu z Klepaczami tj. 4.06. 201r miało miejsce szczególne wydarzenie. Nasz zawodnik tj. Tomasz Grynasz zmienił stan cywilny z dostojnego kawalera na status odpowiedzialnego męża. Jego wybranka  Kinga również jest naszym wiernym kibicem dlatego nie mogło zabraknąć tam również i nas.  Część osób bawiło się na weselisku, jednak  spora grupa zawodników postanowiła sprawić młodej parze miłą niespodziankę organizując IM oryginalną bramę.

Następnego dnia został rozegrany kolejny mecz w ramach 5 serii spotkań naszym przeciwnikiem były Klepacze. Samo spotkanie było rozgrywane w bardzo przyjemnej atmosferze pod nasze dyktando. Mimo wyskokiej temperatury nie zabrakło nam animuszu i zaangażowania o czym świadczy licznik strzelonych bramek. ( Bober x2, Komik x2, Cezar, Milo). Przy stanie 6-0 miało miejsce wprowadzenie bramkarza do formacjo ofensywnych  który również wpisał się na listę strzelców, zaś jego miejsce zajął zawodnik z pola. Przy siedmiobramkowym prowadzeniu w naszych szeregach wkradła się zbyt duża swoboda i rozluźnienie, nasz rywal to wykorzystał i strzelił dwie kontaktowe bramki, jedna z nich  była błyskotliwej urody... koszmar tzw. kołnierza powrócił ;) .  Końcowy wynik 7;2, trzy punkty zostały w Choroszczy.

NIESTRASZNE GIŻYCKO / ZACZERLANY 1:0

O meczu z Zaczerlanami zbyt wiele napisać nie jestem w stanie, gdyż z przyczyn osobistych nie mogłem uczestniczyć w tym widowisku. Relacje kolegów potwierdziły że samo spotkanie było dość wyrównane i zacięte. Bramka uzyskana przez C.Półkośnika przesądziła o naszym zwycięstwie nad rywalami.

DERBY NIE DLA NAS/ LZS CHOROSZCZ 1:4

Kolejny prestiżowy mecz kolejna porażka, tak można by krótko powiedzieć o meczu z LZS-em. Początek spotkania był wyrównany jednak z upływem czasu to pasiaści dochodzili coraz śmielej do głosu, czego efektem było dwa trafienia uzyskane w pierwszej odłosnie meczu. Kontaktowy gol  uzyskany przez „Komika” http://www.youtube.com/watch?v=K9IXhd7ORRY na niewiele się zdał, to jeszcze bardziej podrażniło rywala który bez zahamowań wpakował nam kolejne dwie bramki.  Porażka 1;4 na pewno zabolała wszystkich tych którzy życzą Lambadzie wszystkiego tego co najlepsze.

PRZEKRĘT ZŁAPANY ZA NOGI vol. II / NAREW ŻÓŁTKI 2:3

W pierwszy weekend wakacji rozegraliśmy  spotkanie z Narwią Żółtki. Sam mecz sportowo nam nie wyszedł , zbyt dużo było błędów kosztowało nas utratę trzech bramek. Końcówka spotkania była już lepsza w naszym wykonaniu jednak nie wystarczyło już czasu żeby odnieść korzystny rezultat. Na boisku przegraliśmy zasłużenie 2:3 . Historia jednak lubi się powtarzać , po raz kolejny w drużynie gości zagrał nieuprawniony  zawodnik. Protesty oraz prośby o normalność po raz kolejny zostały zlekceważone przez osoby odpowiedzialne za organizację rozgrywek. Sprawa została zamieciona pod dywan a Żółtki w sposób dosadny mogły się cieszyć ze zdobytych 3 „lewych” punktów.

WKALKULOWANA PORAŻKA/ IZBISZCZE 2:4

Niesmak po 8 kolejce pozostał, jednak trzeba było patrzeć w przyszłość i szykować się na kolejny trudny mecz z mistrzem ligi Izbiszczami. Na pojedynek udaliśmy się do Pańk gdzie przyszło nam zagrać na nowym, świeżo oddanym boisku.  Nowa murawa wcale nie ułatwiła nam zadania, jak się spodziewaliśmy to Izbiszcze narzuciły swój styl atakując od pierwszego gwizdka sędziego. Zdobyte bramki (cztery) przez gospodarzy szybko ustawiły spotkanie i dały odpowiedź kto zgarnie w tym meczu całą pulę. II połowa jednak pokazała że wcale tak nie musi być. Postanowiliśmy się podnieść z kolan i gonić wynik. Rywal słabł z minuty na minutę i oddawał pole gry jednak tylko dwa trafienia (Cezar, Bober) które uzyskaliśmy to było zbyt mało aby doprowadzić do remisu. Trzecia porażka pod rząd stała się faktem.

Pierwszą część sezonu zakończyliśmy na czwartym miejscu z dużą stratą do czołowej trójki. Bilans Lambadowców nie był zbyt optymistyczny , zdobyte zaledwie 13 punktów pozbawiły nas jakichkolwiek złudzeń o mistrzostwie a nawet strefie medalowej. To nie był jednak koniec problemów Lambady. Z różnych przyczyn z zespołem po pierwszej rundzie  pożegnali się P.Buła oraz Daniel Siegień.

Okres wakacyjny to czas kiedy liga na pewien moment staje w miejscu i jest zawieszona. Dla naszej drużyny wakacyjny luz nie trwał zbyt długo gdyż  wystąpiliśmy w I rundzie Pucharu Polski.  W drodze losowania poznaliśmy pierwszego rywala była nim GKP Orla, drużyna występująca na codzień w klasie B.

W ramach przygotowań do meczu pucharowego rozegraliśmy kilka sparingów  min.  Epidemia (4;1) oraz Narew Choroszcz ( 6;5). Na czas rozgrywek pucharowych drużyna Rajkomu Choroszcz zgodziła się nam wypożyczyć 4 zawodników tj. Adriana Karcza, Adama Łodzińskiego, Sebastiana Waszczuka oraz Damiana Mojsaka,  którzy zechcieli  pomóc Lambadzie w zmaganiach o kolejną rundę Pucharu Polski. Podbudowani optymistycznie zapatrywaliśmy się  na ciekawy wyjazd. 

DESZCZOWA RAJBADA / I Runda PP  GKP ORLA 6:4

31.07 udaliśmy się do Orli na mecz z miejscowym GKP. Humory przed meczem dopisywały i tuż przed południem wyruszyliśmy wspólnie z kolegami z Rajkomu w ponad 60 kilometrową podróż. Pogoda z godziny na godzinę coraz bardziej się psuła, po dojechaniu na miejsce niestety rozpadało się na dobre i w trudnych warunkach atmosferycznych  przyszło zmierzyć się nam z gospodarzami. Miejsce, na którym rozgrywaliśmy spotkanie było dość egzotyczne nie mówiąc już o stanie murawy która była bardzo grząska, byliśmy jednak dobrej myśli.  Pamiątkowe zdjęcie i można było zaczynać !!!

Początek spotkania to dość nerwowe poczynania naszej drużyny, od początku inicjatywę przejęli gospodarze, jednak dobrze zorganizowana linia obrony  skutecznie przerywała ataki GKP.

Z upływem czasu zdołaliśmy przeprowadzić składą akcję po której uzyskaliśmy rzut rożny. Dobrze wykorzystany stały fragment gry przez jednego z naszych graczy pozwolił A. Łodzińskiemu otworzyć wynik spotkania na 1;0.  Niedługo po tym pada kolejny gol dla naszej drużyny tym razem M.Komła przelobował bramkarza z 16 metrów  dwubramkowa przewaga stała się faktem.

Jednak to nie był koniec miłej dla nas niespodzianki, tuż przed przerwą swoją  drugą bramkę w meczu strzela A.Łodziński  i po 45 minutach zapachniało mocno sensacją!!!

Druga odsłona była jeszcze bardziej emocjonująca, brak doświadczenia z naszej strony bezlitośnie wykorzystał rywal który z upływem czasu wpakował nam 4 bramki i wyszedł na prowadzenie. Perspektywa porażki była bardzo bliska, zwłaszcza że źle rozegraliśmy sprawę dokonywania zmian poszczególnych zawodników.  Nie mający nic do stracenia gracze Lambady rzucili się ponownie na rywala uzyskując skutek w postaci wyrównującej pięknej bramki  którą strzelił z rzutu wolnego C.Półkośnik . Ostatnie bodajże 5 minut było zabójcze rywal za wszelką cenę chciał odnieść zwycięstwo dlatego jeszcze bardziej się odkrył, wykorzystaliśmy to bezlitośnie uzyskując kolejne dwa trafienia!! (Wasyl, Cezar).  Chwilę potem sędzia zakończył spotkanie wynik 6;4 stał się realnym faktem, w doskonałych nastrojach można było udać się w drogę powrotną do Choroszczy. 

W II rundzie los skrzyżował parę Lambada –Rudnia Zabłudów. Rywal znacznie śliczniejszy lecz po przejściach gdyż właśnie spadł z 4 ligi do okręgówki.  Dzięki uprzejmości  Urzędowi Miejskiemu i  Narwi Choroszcz udało się nam zagrać u siebie.  Do meczu przygotowywaliśmy się zarówno na boisku jak i poza nim. Dwa dni przed meczem nasze miasto stało się kolorowe od plakatów które informowały i zapraszały na mecz wszystkich mieszkańców Choroszczy na bardzo interesujące spotkanie. Frekwencja dopisała jak się później okazało ;) 

Pomiędzy meczami pucharowymi wróciła liga.  Lambada przystąpiła do rundy rewanżowej z jednym nowym zawodnikiem otóż naszą drużynę postanowił wspomóc D.Kopczewski grający trener Narwii Choroszcz. Można było myśleć pozytywnie o zbliżającej się rundzie rewanżowej , jednak poraz kolejny szybko zostaliśmy sprowadzeni na ziemię ....

Kolejny fragment podsumowania już za tydzień!


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [448]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

O.Z. DobrzyniówkaLambada Choroszcz
O.Z. Dobrzyniówka 2:3 Lambada Choroszcz
2020-08-09, 11:00:00
7 kolejka Ligi Gminnej. Stadion Miejski w Choroszczy.
    relacja »

Reklama

Lambada na FB

 

 

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 8

Tabela ligowa

Inna » Inne rozgrywki
1. Lambada Choroszcz Lambada Choroszcz 19 bz
2. LZS Choroszcz LZS Choroszcz 13 bz
3. Izbiszcze Izbiszcze 9 bz
4. YellowCity YellowCity 7 bz
5. Zaczerlany Zaczerlany 7 bz
6. Fuzja Klepacze Fuzja Klepacze 6 bz
7. O.Z. Dobrzyniówka O.Z. Dobrzyniówka 3 bz
8. LZS Bobrowa LZS Bobrowa 0 bz

Wyniki

Ostatnia kolejka 7
Zaczerlany LZS Choroszcz
O.Z. Dobrzyniówka 2:3 Lambada Choroszcz
Izbiszcze LZS Bobrowa
YellowCity Fuzja Klepacze

Wyszukiwarka

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 146, wczoraj: 782
ogółem: 1 872 437

statystyki szczegółowe

Losowa galeria

KS Wasilków - Lambada /15.08.2012/
Ładowanie...