Lambada Choroszcz - strona oficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

Lambada ChoroszczJastrząb Knyszyn
spotkanie pucharowe
Lambada Choroszcz   Jastrząb Knyszyn
2020-08-16, 15:00:00

I runda Pucharu Polski. Stadion Miejski w Choroszczy.

Dziękujemy!

Dotacja z Gminy

Dziękujemy za 1%

Nasi Darczyńcy

   

Kalendarium

11

08-2020

wtorek

12

08-2020

środa

13

08-2020

czwartek

14

08-2020

piątek

15

08-2020

sobota

16

08-2020

niedziela

17

08-2020

pon.

INNE STRONY

Aktualności

Historia Zimowego Turnieju Futsalu

  • autor: widget, 2012-01-24 21:48

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, szósta już edycja Zimowego Turnieju Futsalu – przypomnijmy więc jak było w poprzednich odsłonach tego turnieju. 

Historia Zimowego Turnieju Futsalu w rozwinięciu newsa.

 

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, szósta już edycja Zimowego Turnieju Futsalu – przypomnijmy więc jak było w poprzednich odsłonach tego turnieju. 

Historia rozgrywek Zimowego Turnieju Futsalu rozgrywanego w ferie zimowe rozpoczęła się w 2007 roku z inicjatywy Pana Bogusława Bogacewicza , nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Choroszczy. Z pierwszych dwóch edycji nie zachowały się niestety szczegółowe wyniki. Znani są jedynie zwycięzcy: i tak pierwszą edycję wygrał zespół Los Galactikos, a drugą F.C. Fantazja. (Jakby ktoś był w posiadaniu danych z dwóch pierwszych edycji prosimy o kontakt J )

Od III edycji w organizację turnieju włączyła się drużyna piłkarska Lambada Choroszcz, Pan Bogusław Bogacewicz w dalszym ciągu bierze czynny udział w turniejach sędziując mecze. III Zimowy Turniej Futsalu o Puchar Burmistrza Choroszczy rozegrano 26.01.2009 i wzięło w nim udział 12 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy. Do ćwierćfinałów awans uzyskały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W meczu finałowym Rajkom Choroszcz zagrał z Lambadą Choroszcz – górą byli Lambadowcy zwyciężając  7-2. W meczu o III miejsce RKS pokonał Cementy 6-2. Nagrody indywidualne powędrowały do zawodników zwycięskiej Lambady. I tak najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Komła, a miano najlepszego bramkarza przypadło Karolowi Kopiczko.

W kolejnej, IV edycji Zimowego Turneju Futsalu o Puchar Burmistrza Choroszczy rozegranej 02.02.2010 wzięło udział mniej zespołów niż w poprzednim roku. Do boju stanęło 8 drużyn podzielonych na 4 grupy. Awans do półfinałów uzyskały: Lambada, Lambada II, Izbiszcze i LZS Argentyna Choroszcz. Do finału awansowały Izbiszcze i obrońca tytułu z poprzedniej edycji Lambada. Nie udało się jednak jej obronic mistrzostwa – mecz finałowy 5-1 wygrały Izbiszcze. W finale pocieszenia druga drużyna Lambady pokonała 3-2 LZS Choroszcz i tym samym uzupełniła najniższy stopień podium. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Łukasz Popławski (LZS). Najlepszym bramkarzem po raz drugi z rzędu został Karol Kopiczko (Lambada). Wręczono także wyróżnienia dla najlepszego strzelca. Tytułem tym podzielili się Bartłomiej Silwonik i Grzegorz Dziejma (po 10 bramek - obaj Izbiszcze).

Jubileuszowa V edycja Zimowego Turnieju Futsalu o Puchar Burmistrza Choroszczy została rozegrana na przestrzeni dwóch tygodni – w soboty 22 i 29 stycznia jak zwykle na hali sportowej Zespołu Szkół w Choroszczy. Powrócono do formuły z III edycji gdyż w turnieju udział wzięło 12 drużyn. Zwycięzcą  V edycji została drużyna F.C. Fantazja, która w meczu finałowym pokonała Izbiszcze 5-4. Trzecie miejsce zdobyła najmłodsza drużyna turnieju: Stado Pędzących Jogurtów wygrywając 5-2 z Piekielną Szarańczą. Królem strzelców został Kamil Kasabuła z Izbiszcz zdobywając 10 bramek. Najlepszym bramkarzem wybrano Adriana Karcza ze Stada Pędzących Jogurtów, a najlepszym zawodnikiem Dariusza Kopczewskiego z Fantazji. 

W najbliższy weekend (28-29 stycznia) zostanie rozegrana kolejna VI edycja turnieju, która nosi nazwę „Lambada Cup”  z racji organizacji przez zawodników miejscowej Lambady Choroszcz. Dziękujemy w tym miejscu dla Urzędu Miejskiego w Choroszczy, Zespołowi Szkół w Choroszczy, a także pomysłodawcy rozgrywek Panu Bogusławowi Bogacewiczowi bez których życzliwości nie byłaby możliwa organizacja futsalowych zmagań. W tym roku w turnieju weźmie udział rekordowa liczba 14 zespołów, które mimo opłaty wpisowego zdecydowały się spędzic weekend przy graniu w halową piłkę nożną.  Pokazuje to jak tego typu rozgrywki są potrzebne na terenie gminy, warto więc wspierac takie inicjatywy. Przypomnimy, że w turnieju weźmie udział drużyna „Głosu Choroszczy”, który został także patronem medialnym i sponsorem nagród.

Zwycięzcy Zimowego Turnieju Futsalu:

I edycja: Los Galaktikos

II edycja: F.C. Fantazja

III edycja: 1. Lambada, 2. Rajkom, 3. RTS

IV edycja: Izbiszcze, Lambada II, Lambada

V edycja: F.C. Fantazja, Izbiszcze, Stado Pędzących Jogurtów


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [567]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

O.Z. DobrzyniówkaLambada Choroszcz
O.Z. Dobrzyniówka 2:3 Lambada Choroszcz
2020-08-09, 11:00:00
7 kolejka Ligi Gminnej. Stadion Miejski w Choroszczy.
    relacja »

Reklama

Lambada na FB

 

 

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 8

Tabela ligowa

Inna » Inne rozgrywki
1. Lambada Choroszcz Lambada Choroszcz 19 bz
2. LZS Choroszcz LZS Choroszcz 16 bz
3. Izbiszcze Izbiszcze 12 bz
4. Fuzja Klepacze Fuzja Klepacze 9 plus
5. YellowCity YellowCity 7 minus
6. Zaczerlany Zaczerlany 7 minus
7. O.Z. Dobrzyniówka O.Z. Dobrzyniówka 3 bz
8. LZS Bobrowa LZS Bobrowa 0 bz

Wyniki

Ostatnia kolejka 7
Zaczerlany 1:2 LZS Choroszcz
O.Z. Dobrzyniówka 2:3 Lambada Choroszcz
Izbiszcze 15:2 LZS Bobrowa
YellowCity 0:4 Fuzja Klepacze

Wyszukiwarka

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 2036, wczoraj: 782
ogółem: 1 874 327

statystyki szczegółowe

Losowa galeria

Lambada - Turbodymomen - 22.11.2009 /mecz towarzyski/
Ładowanie...