Lambada Choroszcz - strona oficjalna

Strona klubowa

Ostatnie spotkanie

Lambada ChoroszczIzbiszcze
Lambada Choroszcz 1:2 Izbiszcze
2018-11-12, 17:00:00
Półfinał Pucharu Ligi. Stadion Miejski w Choroszczy.
    relacja »
spotkanie pucharowe

Reklama, polecamy!

Dotacja z Gminy

Dziękujemy za 1%

Nasi Darczyńcy

   

Kalendarium

15

11-2018

czwartek

16

11-2018

piątek

17

11-2018

sobota

18

11-2018

niedziela

19

11-2018

pon.

20

11-2018

wtorek

21

11-2018

środa

INNE STRONY

Aktualności

Historia Zimowego Turnieju Futsalu

  • autor: widget, 2012-01-24 21:48

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, szósta już edycja Zimowego Turnieju Futsalu – przypomnijmy więc jak było w poprzednich odsłonach tego turnieju. 

Historia Zimowego Turnieju Futsalu w rozwinięciu newsa.

 

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, szósta już edycja Zimowego Turnieju Futsalu – przypomnijmy więc jak było w poprzednich odsłonach tego turnieju. 

Historia rozgrywek Zimowego Turnieju Futsalu rozgrywanego w ferie zimowe rozpoczęła się w 2007 roku z inicjatywy Pana Bogusława Bogacewicza , nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Choroszczy. Z pierwszych dwóch edycji nie zachowały się niestety szczegółowe wyniki. Znani są jedynie zwycięzcy: i tak pierwszą edycję wygrał zespół Los Galactikos, a drugą F.C. Fantazja. (Jakby ktoś był w posiadaniu danych z dwóch pierwszych edycji prosimy o kontakt J )

Od III edycji w organizację turnieju włączyła się drużyna piłkarska Lambada Choroszcz, Pan Bogusław Bogacewicz w dalszym ciągu bierze czynny udział w turniejach sędziując mecze. III Zimowy Turniej Futsalu o Puchar Burmistrza Choroszczy rozegrano 26.01.2009 i wzięło w nim udział 12 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy. Do ćwierćfinałów awans uzyskały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W meczu finałowym Rajkom Choroszcz zagrał z Lambadą Choroszcz – górą byli Lambadowcy zwyciężając  7-2. W meczu o III miejsce RKS pokonał Cementy 6-2. Nagrody indywidualne powędrowały do zawodników zwycięskiej Lambady. I tak najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Komła, a miano najlepszego bramkarza przypadło Karolowi Kopiczko.

W kolejnej, IV edycji Zimowego Turneju Futsalu o Puchar Burmistrza Choroszczy rozegranej 02.02.2010 wzięło udział mniej zespołów niż w poprzednim roku. Do boju stanęło 8 drużyn podzielonych na 4 grupy. Awans do półfinałów uzyskały: Lambada, Lambada II, Izbiszcze i LZS Argentyna Choroszcz. Do finału awansowały Izbiszcze i obrońca tytułu z poprzedniej edycji Lambada. Nie udało się jednak jej obronic mistrzostwa – mecz finałowy 5-1 wygrały Izbiszcze. W finale pocieszenia druga drużyna Lambady pokonała 3-2 LZS Choroszcz i tym samym uzupełniła najniższy stopień podium. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Łukasz Popławski (LZS). Najlepszym bramkarzem po raz drugi z rzędu został Karol Kopiczko (Lambada). Wręczono także wyróżnienia dla najlepszego strzelca. Tytułem tym podzielili się Bartłomiej Silwonik i Grzegorz Dziejma (po 10 bramek - obaj Izbiszcze).

Jubileuszowa V edycja Zimowego Turnieju Futsalu o Puchar Burmistrza Choroszczy została rozegrana na przestrzeni dwóch tygodni – w soboty 22 i 29 stycznia jak zwykle na hali sportowej Zespołu Szkół w Choroszczy. Powrócono do formuły z III edycji gdyż w turnieju udział wzięło 12 drużyn. Zwycięzcą  V edycji została drużyna F.C. Fantazja, która w meczu finałowym pokonała Izbiszcze 5-4. Trzecie miejsce zdobyła najmłodsza drużyna turnieju: Stado Pędzących Jogurtów wygrywając 5-2 z Piekielną Szarańczą. Królem strzelców został Kamil Kasabuła z Izbiszcz zdobywając 10 bramek. Najlepszym bramkarzem wybrano Adriana Karcza ze Stada Pędzących Jogurtów, a najlepszym zawodnikiem Dariusza Kopczewskiego z Fantazji. 

W najbliższy weekend (28-29 stycznia) zostanie rozegrana kolejna VI edycja turnieju, która nosi nazwę „Lambada Cup”  z racji organizacji przez zawodników miejscowej Lambady Choroszcz. Dziękujemy w tym miejscu dla Urzędu Miejskiego w Choroszczy, Zespołowi Szkół w Choroszczy, a także pomysłodawcy rozgrywek Panu Bogusławowi Bogacewiczowi bez których życzliwości nie byłaby możliwa organizacja futsalowych zmagań. W tym roku w turnieju weźmie udział rekordowa liczba 14 zespołów, które mimo opłaty wpisowego zdecydowały się spędzic weekend przy graniu w halową piłkę nożną.  Pokazuje to jak tego typu rozgrywki są potrzebne na terenie gminy, warto więc wspierac takie inicjatywy. Przypomnimy, że w turnieju weźmie udział drużyna „Głosu Choroszczy”, który został także patronem medialnym i sponsorem nagród.

Zwycięzcy Zimowego Turnieju Futsalu:

I edycja: Los Galaktikos

II edycja: F.C. Fantazja

III edycja: 1. Lambada, 2. Rajkom, 3. RTS

IV edycja: Izbiszcze, Lambada II, Lambada

V edycja: F.C. Fantazja, Izbiszcze, Stado Pędzących Jogurtów


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [509]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Tabela ligowa

Inna » Inne rozgrywki
1. LZS Choroszcz LZS Choroszcz 44 bz
2. Izbiszcze Izbiszcze 40 bz
3. Lambada Choroszcz Lambada Choroszcz 37 bz
4. Piorun Pańki Piorun Pańki 26 bz
5. Zaczerlany Zaczerlany 23 bz
6. Siekierki Siekierki 8 bz
7. Promil Barszczewo Promil Barszczewo -3 bz

Lambada na FB

 

 

Wyszukiwarka

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 260, wczoraj: 429
ogółem: 1 087 604

statystyki szczegółowe

Losowa galeria

IV Zimowy Turniej Futsalu o Puchar Burmistrza Choroszczy - 02.02.2010
Ładowanie...