26

04-2024

Izbiszcze zwycięzcą IV Zimowego Turnieju Futsalu o Puchar...

• autor: widget, 2010-02-03 14:05
Izbiszcze zwycięzcą IV Zimowego Turnieju Futsalu o Puchar Burmistrza ChoroszczyPiłkarze z Izbiszcz pewnie zwyciężyli w IV Zimowym Turnieju Futsalu. W finale pokonali drużynę Lambady II 5:1. Izbiszcze okazały się także najbardziej bramkostrzelnym zespołem turnieju.

2 lutego (wtorek) już po raz 4. rozegrany został Zimowy Turniej Futsalu. Na hali sportowej Zespołu Szkół w Choroszczy zmierzyło się osiem zespołów. Rozgrywki trwały od 9.00 do 17.00, każdy mecz - po 20 minut (2×10 min).

W tym roku najlepszą drużyną okazał się zespół z Izbiszcz. Piłkarze szli przez turniej jak burza i w finale pokonali Lambadę II 5:1. Trzecie miejsce wywalczyli piłkarze Lambady, którzy zwyciężyli z LZS „Argentyna” Choroszcz 3:2.

ZDJĘCIA 1                        ZDJĘCIA 2

c.d --> więcej

Piłkarze z Izbiszcz sięgnęli też po tytuł króla strzelców. Aż dwóch zawodników z tego zespołu zdobyło po 10 bramek i podzieliło się zaszczytnym tytułem najlepszego strzelca. Byli to Bartłomiej Silwonik i Grzegorz Dziejma.

Najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany Łukasz Popławski z LZS „Argentyna” Choroszcz, a najlepszym bramkarzem – Karol Kopiczo z Lambady II.

Nagrody zwycięzcom wręczyła Izabela Rogowska z Urzędu Miejskiego w Choroszczy. Sędzią turnieju był Bogusław Bogacewicz (nauczyciel w-f-u z Zespołu Szkół).

Zimowy Turniej Futsalu zorganizowali: Zespół Szkół w Choroszczy, LZS Choroszcz i Lambada Choroszcz. Patronat nad zawodami objął burmistrz Choroszczy Jerzy Ułanowicz.

Szczegóły o turnieju w bocznym menu w dziale aktualności.