04

04-2024

Derby nie dla Lambady

• autor: widget, 2011-06-18 09:52

Ze spuszczonymi głowami opuszczali piłkarze Lambady stadion w Choroszczy. W derbowym meczu Lambada przegrała z LZS Choroszcz 2-4. W pierwszej połowie dość długo utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak LZS cały czas atakował i w końcu wyszedł na prowadzenie, przed przerwą zdobył jeszcze drugą bramkę i I połowa zakończyła się wynikiem 0-2. W drugiej części gry kontaktową bramkę zdobył Maciej Komła, jednak LZS odpowiedział dwoma bramkami i było już po meczu. Lambada przy tym wyniku wprowadziła więcej ofensywnych zawodników, jednak udało się strzelić tylko jedną bramkę. Autorem jej po raz kolejny był Maciej Komła. Co prawda udało się utrzymać 3 miejsce, ale strata do prowadzącego Rajkomu wynosi już 6 punktów i przy takiej grze Rajkomowców może być trudna do odrobienia. Pozostały jeszcze dwa mecze w pierwszej rundzie i trzeba walczyć o jak najlepsze wyniki.

Skład: B. Muczyński - M. Kamieński, P. Zahorenko, D. Płoński, K. Grzymkowski, R. Zachowicz, M. Kłosek, W. Popławski, M. Skwarko - D. Siegień, K. Półkośnik, C. Półkośnik, T. Grynasz, S. Wasiluk, D. Garbowski - P. Buła, K. Wasiluk, M. Jaworowski, M. Komła

Zapowiedź meczu:

W niedzielę 19 czerwca o godz. 19:00 na stadionie w Choroszczy Lambada rozegra derbowy pojedynek z LZS Choroszcz. LZS traci do Lambady 4 pkt, jednak ma jeden mecz rozegrany mniej, dlatego ten mecz będzie miał duże znaczenie dla układu tabeli po pierwszej rundzie. Ewentualna wygrana pozwoli odskoczyć od LZS'u i zapewni miejsce w górnej części tabeli. W poprzednich sezonach ligowych Lambada wygrała 3 z 4 meczów z LZS'em. W sezonie 2009 porażka 3-7 i wygrana 6-4, w sezonie 2010 wygrane 5-2 i 4-2. Jedno jest pewne - mecz z będzie ciekawy i można spodziewać się wielu bramek. Oby więcej ich było po stronie Lambadowców.